OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Δωρεάν επεκτάσεις, τροποποιήσεις (MODs, vQmods) από τα μέλη του forum.
#4905
Ο τίτλος δεν βγάζει και πολύ νόημα, αλλά είναι ένα mod που είχα κάνει παλαιότερα.
Προσθέτει ένα νέος είδος επιλογών (πχ checkbox,select) κλπ για τα προϊόντα.
Στην ουσία είναι ένα textbox που βάζεις την ποσότητα της επιλογής. Δεν έχω κάποιο demo για να το δείτε αλλά οι εικόνες πιστεύω είναι αρκετές.

Εικόνα

Υπολογίζει το κόστος κάθε επιλογής βάση της ποσότητα που του έχει δοθεί.

Την τελευταία έκδοση (μαζί με το licence ) θα την βρείτε στο github. Μπορεί να μην ανανεώσω το thread αλλά στο repo θα έχει πάντα την τελευταία έκδοση (master branch)

Για οποιοδήποτε bug pm ή ανοίξτε issue.

Συμβατότητα
Είναι συμβατό με Journal 2 theme και ένα 'Related Options' extension.
Δεν γνωρίζω κατά πόσο θα είναι συμβατό με άλλα extensions που προσθέτουν options. Έχω κάνει ...περίεργα πράγματα με το vqmod. Αν έχετε κάποιο τέτοιο extension και σας βγάζει πρόβλημα, αναφέρετέ το εδώ και ίσως εγώ (ή κάποιος άλλος) σας βοηθήσει.

Δεν έχω δώσει βάση στο styling αλλά έχω βάλει classes και θα μπορέσετε λογικά να το φέρετε στα μέτρα σας χωρίς αλλαγές.

Συμβατές εκδόσεις Opancart : 2.x.x . Το έχω δοκιμάσει αλλά μπορεί να μου έχει ξεφύγει κάτι.
Αν υπάρξει ενδιαφέρον θα το κάνω και για τις επόμενες εκδόσεις αλλά δεν ασχολούμαι με εκδόσεις κάτω της 2.

Links
Marketplace Link
Github Repo
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!