OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ θα βρείτε εμπορικές επεκτάσεις με υποστήριξη στα Ελληνικά
#62
παιδιά έχω ενα eshop με opencart 1.5.6 και θέλω να βάλω την δυνατότητα πληρωμής με πιστωτική κάρτα μέσω eurobank. Μου έδωσε να συμπληρώσω μια αίτηση η τράπεζα. Αυτο που θέλω να ρωτήσω είναι:

1. Υπάρχει κάποιο plug in γι αυτό?
2. Είναι ασφαλές για μένα και το SITE μου?
#63
Καλημέρα,
Υπάρχει κάποιο plug in γι αυτό?
Υπάρχει plugin για την τράπεζα που θες.
Είναι ασφαλές για μένα και το SITE μου?
Όλα τα αντίστοιχα plugins που "συνδέονται" με τράπεζες, απλά αποστέλλουν κάποια στοιχεία της πώλησης στην εφαρμογή του website της τράπεζας - δεν πραγματοποιούν συναλλαγές. Η συναλλαγές των πελατών πραγματοποιούνται σε απομονωμένο περιβάλλον από την εφαρμογή της τράπεζας και τα στοιχεία της πιστωτικής τα γνωρίζει μόνο η τράπεζα. Αναλόγως την έκβαση της συναλλαγής (αν ολοκληρώθηκε με επιτυχία ή όχι), η εφαρμογή της τράπεζας επισκέπτεται πίσω κάποιο URL στο Opencart που σε συνεργασία με το plugin ολοκληρώνει την πώληση ή την ακυρώνει (γι' αυτό και σου ζητάνε να δηλώσεις κάποια URL's). Αυτά τα URL's τα δημιουργεί το plugin και περιλαμβάνονται στις οδηγίες χρήσης του.
#65
Καλησπέρα υπάρχει ένα τέτοιο extension στο κατάστημα του Opencart αλλά και με μία αναζήτηση στο google θα βρεις.
#120
Opencart-Hellas έγραψε:Καλησπέρα υπάρχει ένα τέτοιο extension στο κατάστημα του Opencart αλλά και με μία αναζήτηση στο google θα βρεις.
Καλησπέρα,
το κατάστημα δεν βρήκα κάτι... Αν και παλαιότερα είχε... Έγραψα eurobank και δεν μου έβγαλε τίποτα.
Στο google βρήκα μόνο μια εταιρία η οποία η τιμή της είναι αρκετά "αλμυρή" σε σύγκριση με αυτό που είχε παλαιότερα το κατάστημα.

Αν έχετε κάτι να προτείνετε, παρακαλώ βοηθήστε με :)
#121
Στο google βρήκα μόνο μια εταιρία η οποία η τιμή της είναι αρκετά "αλμυρή" σε σύγκριση με αυτό που είχε παλαιότερα το κατάστημα.
Καλησπέρα, αυτό που βρήκες πρέπει να είναι και το μόνο διαθέσιμο απ' όσο γνωρίζω γι' αυτήν την τράπεζα.

Αν σε προβληματίζει το κόστος, μπορείς να ξεκινήσεις με έναν λογαριασμό στην Alpha Bank χρησιμοποιώντας το δωρεάν extension του gkasios.
#692
Καλησπέρα
Διάβασα αυτό το post όμως δυσκολεύομε να βρω extension για την eurobank στην έκδοση 1.5
Μήπως έχει αλλάξει κάτι από τότε που ξεκίνησε αυτό το post ή απλά δεν έχω ψάξει αρκετά για να βρω αυτό το extension; :roll:
#693
Καλησπέρα, καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα OpenCart.

Αν googλάρεις OpenCart Eurobank θα βρεις ότι χρειάζεσαι ;)
#998
Καλησπέρα σας,

ξέρω ότι το topic είναι παλιό. Θα θέλαμε όμως να σας ενημερώσουμε ότι υπάρχει πλέον και extension για eurobank με το modirum (cardlink) χωρίς να είναι με ioncube encryption και λειτουργεί για όλες τις εκδόσεις 1.5.x και σύντομα και με την έκδοση 2.x.

Eurobank Cardlink OpenCart
#1020
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα,

Η χρήση πληρωμών μέσω gateways των τριών γνωστών τραπεζών(Eurobank,Alpha,Πειραιώς), ενέχει κάποιο κίνδυνο για το ηλεκτρονικό κατάστημα? χρειάζεται κάποια ιδιαίτερη ασφάλεια πέραν των γνωστών (SSL, VPS hosting κλπ)? Καθόσον γνωρίζω ότι πλέον δεν υπάρχει ανταλλαγή στοιχείων πιστωτικής κάρτας μέσω του site μου και ο πελάτης μεταφέρεται εξολοκλήρου σε χώρο της τράπεζας για την συναλλαγή. Μετά την χρέωση απλά λαμβάνω ενημέρωση για την επιτυχή ή όχι έκβαση της πληρωμής σωστα?

Επίσης για την έκδοση 2.0.1.1 παρατηρώ ότι δεν υπάρχουν extensions πληρωμών, κρίνετε δόκιμη την χρήση της προηγούμενης έκδοσης open cart (1.5.6.χ) ή λογικά θα υπάρξει υποστήριξη απο τα εμπορικά extensions σχετικά σύντομα?

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων, για τις συμβουλές σας!

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!