OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ θα βρείτε εμπορικές επεκτάσεις με υποστήριξη στα Ελληνικά
#4133
Καλησπέρα στην κοινότητα, θα ήθελα να μου πει κάποιος που έχει την εμπειρία από εγκατάσταση extension για πληρωμές μέσω Εθνικής τράπεζας ποια είναι η διαδικασία, έχω βρει μόνο στην webit extension. Από όσο γνωρίζω πρέπει να εγκρίνει η τράπεζα για να γίνονται οι πληρωμές.
#4210
Δεν έχω συνεργαστεί με την Εθνική αλλά γενικά η διαδικασία είναι.

1) κάνεις την αίτηση
2) σε εγκρίνουν και σου δίνουν την προσφορά τους.
3) σου δίνουν κάποιους test κωδικούς( μπορεί να σου δώσουν κανονικούς κωδικούς από την αρχή) για τα test cases και κάποιες άλλες οδηγίες που πρέπει να ακολουθήσεις
4) αφού ολοκληρωθούν οι δοκιμές σου δίνουν τους κανονικούς κωδικούς σου η απλά εγκρίνουν τον λογαριασμό σου.

Αυτή είναι οι βασική λογική με 3 τράπεζες που έχω συνεργαστεί.
Ελπίζω να βοήθησα :)
#4214
Πελάτης μου με ενημέρωσε πως για την περίπτωση αυτή του ζήτησαν να έχει static IP στο φυσικό κατάστημά του, για να του επιτρέπουν να μπαίνει στη διαχείριση των καρτών.
Σε alpha πάντως δεν είχαμε τέτοιο θέμα.
#4255
Καλησπέρα και καλή χρονιά σε όλους,

επειδή κι εμένα πελάτης μου επιθυμεί να χρησιμοποιήσει την Εθνική για την επεξεργασία πληρωμών σε opencart 2.x, υπάρχει κάποια open source επέκταση που να δουλεύει εγγυημένα;
Μέχρι στιγμής κι εγώ την εμπορική που αναφέρει ο Βαγγέλης έχω βρει, την οποία και έχω στα υπ' όψιν αν δε βρεθεί open source λύση. Σχετικά με την εμπορική, ποια είναι η εμπειρία όποιων την έχουν χρησιμοποιήσει;
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!