OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από Poseidonas
#4453
Καλημέρα σας, εγκατέστησα την γλώσσα αλλα μου παρουσιάζει κάποιες βλάβες λόγω του οτι το template που χρησιμοποιώ έχει κάποια modules τα οποια δεν υπηρχαν στην μεταφραση. Καποια βοηθεια;;
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#4455
Καλησπέρα, καλό θα ήταν να αναφέρεις ποια έκδοση Opencart χρησιμοποιείς και ποια έκδοση γλώσσας προσπάθησες να περάσεις... αλλιώς μας είναι σχεδόν αδύνατον να σε βοηθήσουμε. Επίσης ανάφερε μας ποιο theme έχεις και τι προβλήματα ακριβώς.
Από Poseidonas
#4457
Καλησπερα και ευχαριστω για την βοηθεια!

Χρησιμοποιω την τελευταια, 2.3.0.2 και κατέβασα το αρχείο της γλώσσας απο ένα παλικάρι εδώ στο φόρουμ ο οποίος την είχε φέρει στα μέτρα της 2.3. Μίλησα λίγο μεν δημιουργό και ήταν πρόθυμος να βοηθήσει αλλα αναφέρω και εδώ το πρόβλημα μιας και απαντήσατε στο θέμα μου.


Συγνώμη που δεν ανέφερεα εκδοση και τα απαραίτητα!
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#4458
Από ότι κατάλαβα η γλώσσα δεν έχει κάποιο πρόβλημα αλλά αντιμετωπίζεις θέμα με κάποιο ή κάποια modules που βρίσκονται στο theme και δεν εχουν μεταφραστεί.... σωστά?
Από Poseidonas
#4470
Καλημερα, ναι πολύ σωστά. Μπορω να παραθέσω εδώ τα errors που λαμβάνω;
Από Poseidonas
#4514
Καμια εξέλιξη;
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#4515
Φυσικά και μπορείς να γράψεις τι error βλέπεις...
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#4567
Αν έχεις πρόβλημα με μετάφραση του Theme πολύ απλά βλέπεις αν εισάγει αρχεία στο catalog/language/english αν εισάγει δικά του αρχεία ανεβάζεις τα ίδια αρχεία και στο catalog/language/greek και κάνεις τις απαραίτητες μεταφράσεις.

Πάντως κατά την εμπειρία μου τα περισσότερα Themes έχουν επιλογές μετάφρασης μέσα από την διαχείριση τους.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!