OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη διαχείρισης διακομιστών & συζητήσεις για hosting.
#1112
Έχω έναν FTP που μου έδωσε πρόσβαση φίλος, πάω να κάνω connect και με πετάει...

Received TLS alert from the server: Handshake failed (40)

Τι μπορεί να είναι ;
#1116
Θα το πεις στον φίλο σου αν δεν κάνω λάθος χρησιμοποιεί Cpanel θα διευθετήσει το πρόβλημα σου από τις ρυθμίσεις του FTP.
#1117
gxHL έγραψε:Θα το πεις στον φίλο σου αν δεν κάνω λάθος χρησιμοποιεί Cpanel θα διευθετήσει το πρόβλημα σου από τις ρυθμίσεις του FTP.
ξέρουμε πάνω κάτω που συγκεκριμένα;
#1118
Αν θυμάμαι καλά στο Session Control κάνει έναν καθαρισμό...
#1121
gxHL έγραψε:Αν θυμάμαι καλά στο Session Control κάνει έναν καθαρισμό...
άμπα λύση δεν βρέθηκε εντομεταξύ αν μπώ μέσω FireFTP μέσω Mozilla δηλαδή με κάνει άμεσα Login. :|
#1122
Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις του Filezilla και να αλλάξεις το Transfer Mode απο Passive σε Active η το αντίθετο...
#1125
Νομίζω ότι θα είναι καλύτερα να αγοράσεις ένα δικό σου οικονομικό πακέτο shared hosting (κοστίζουν από 4 έως 6 ευρώ κατά μέσο όρο) για να μάθεις και τα βασικά πράγματα σχετικά με αυτό το αντικείμενο και να μπορείς να ελέγχεις και να ορίζεις εσύ όλες τις απαραίτητες παραμέτρους καθώς και να έχεις πλήρη πρόσβαση στις παραμέτρους του λογαριασμού και όχι μόνο με FTP. Για παράδειγμα θα χρειαστείς να έχεις εικόνα της βάσης δεδομένων ανά πάσα στιγμή και αυτό απαιτεί πλήρη πρόσβαση στο control panel.
#1126
gxHL έγραψε:Δοκίμασε να πας στις ρυθμίσεις του Filezilla και να αλλάξεις το Transfer Mode απο Passive σε Active η το αντίθετο...
οκ θα το κάνω
#1127
Opencart-Hellas έγραψε:Νομίζω ότι θα είναι καλύτερα να αγοράσεις ένα δικό σου οικονομικό πακέτο shared hosting (κοστίζουν από 4 έως 6 ευρώ κατά μέσο όρο) για να μάθεις και τα βασικά πράγματα σχετικά με αυτό το αντικείμενο και να μπορείς να ελέγχεις και να ορίζεις εσύ όλες τις απαραίτητες παραμέτρους καθώς και να έχεις πλήρη πρόσβαση στις παραμέτρους του λογαριασμού και όχι μόνο με FTP. Για παράδειγμα θα χρειαστείς να έχεις εικόνα της βάσης δεδομένων ανά πάσα στιγμή και αυτό απαιτεί πλήρη πρόσβαση στο control panel.
και εγώ το σκέφτηκα,αντί να βάζω συνέχεια τον φίλο μου και να τον πρίζω (καλύτερα να πρίζω εσάς με ερωτήσεις ώστε να μάθω και να εξελιχθώ).

Αυτό το πακέτο που λες κοστίζει μόνο τόσα λίγα ; ή θα μου βγούν και άλλες "τιμές" από αλλού;
#1128
Οι τιμές που σου ανέφερα είναι ο μέσος όρος (μπορείς να βρεις ακόμα και με 3 ευρώ/ανά μήνα με αγορά πακέτων hosting 3 ετών). Όχι δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις. Θα σου πρότεινα να αγοράσεις shared hosting διάρκειας ενός έτους με cPanel, δυνατότητα απεριορίστων domains/sites/Bandwidth και πρόσβαση σε linux shell. Αυτό θα σου κοστίσει από 80 έως 100 ευρώ ανά έτος ανάλογα την εταιρία hosting και θα είναι ένα άριστο περιβάλλον να μάθεις ότι χρειάζεσαι.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!