OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη διαχείρισης διακομιστών & συζητήσεις για hosting.
#1603
Καλημέρα,

προσάθησα και εγώ να μεταφέρω τοπικά ένα opencart.
Όλα λειτούργησαν μια χαρά, έχω λύσει κάποια προβληματάκια που είχα με την γλώσσα, αλλά δεν έχω καταφέρει να μπορέσω να φτιάξω να προστίθεται το προϊόν στο καλάθι.
Μου θυμίζει το πρόβλημα που είχα οταν δεν είχα κάνει σωστά το redirect μεταξύ www και non-www για το domain, αλλά δεν μου έρχεται κάτι τώρα να αλλάξω.

Έχετε καμιά ιδέα?
#1604
Το έχεις κάπου ζωντανά να το δούμε;
Σου βγάζει κάποιο σφάλμα στο Error Log ; ( Admin>Tools>Error Log)
Χρησιμοποιείς κάποιο template η μήπως δεν ανέβηκαν όλα τα αρχεία σωστά;
Τοπικά να φανταστώ λειτουργεί;
Δοκίμασε επίσης να ξανακάνεις import την βάση σου.
#1605
Να διευκρινισω οτι μετέφερα το site από τον server, τοπικά. οχι από τοπικά στον server.

Δεν βγάζει κάποιο error στο logs.
Τώρα παρατήρησα ότι προστίθονται στο καλάθι αλλά πρέπει να αλλάξεις σελίδα για να το δεις, δεν το κάνει άμεσα. Άλλαξα το template στο default (γιατί χρησιμοποιώ άλλο template κανονικά) και σε αυτό το ίδιο συμβαίνει με την αγορα, άρα υποθέτω δεν είναι θέμα template γιατί το default δεν έχει πειραχθεί καθόλου.

Επίσης το μόνο σφάλμα που βγάζει, είναι στις ρυθμίσεις, με το που μπω εμφανίζει ένα popup το οποίο το κάνω attach εδώ. Και επίσης δεν μπορείς να επιλέξεις περιφέρεια.
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
#1606
Φαντάζομαι είσαι σε windows ; Δοκίμασε να ρυθμίσει τα Permissions.

Δεξί κλικ properties>Security>Edit>Add...>Γράψε: Everyone>Και δώστου Full Control>ok>ok
#1607
Το ερώτημα μεταφέρθηκε σε δικό του θέμα επειδή το προηγούμενο είχε λυθεί. Το φόρουμ είναι ευρύχωρο, απλωθείτε ελεύθερα ;)
#1609
Το έκανα αλλά δεν άλλαξε κάτι..
Μήπως έχει να κάνει με το .htaccess. Το οποίο αναγκάστικα να το μετονομάσω σε htaccess.txt γιατί αλλιώς δεν έπαιζε το site τοπικά.
#1610
Είχες τροποποιήσει διαφορετικά το .htaccess ;
Ρίξε και μια ματιά ξανά στα config.php αρχεία σου..

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!