OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Χαλαρές συζητήσεις που δεν αφορούν απαραίτητα το Opencart.
#3271
Μάλλον έχεις πολύ ελεύθερο χρόνο στη διάθεση σου κι εγώ δυστυχώς δεν έχω, αλλά είμαι υποχρεωμένος να σου απαντώ λόγω του θέματος που επέλεξες και της θέσης μου στο φόρουμ...

Έχεις λάθος. Οι κανόνες του φόρουμ είναι σαφείς. Στο φόρουμ δεν μπορείς να κάνεις δυσφημιστικούς χαρακτηρισμούς για άλλους ειδικά όταν δεν είναι παρόντες να απαντήσουν. Μέχρι στιγμής δεν έχω λογοκρίνει κανέναν και ούτε σκοπεύω να το κάνω, αλλά ξεκίνησες και εξακολουθείς να επιμένεις σε μία άγονη συζήτηση που δεν έχει νόημα. Σε ευήκοα ώτα θα χαιρόμουν να διαθέσω χρόνο για μία ωραία και εποικοδομητική συζήτηση, αλλά εδώ αρνούμαι γιατί εσύ σκας και γάιδαρο !
#3274
Χαχαχα! Δεν απαιτώ να μου απαντήσεις, ούτε προσωπικά ούτε λόγω της θέσης σου στο forum. Ούτε πιστεύω πως χρειάζεται, εφόσον δεν βλέπεις το νόημα. No big deal!

Και μακάρι να είχα άπειρο ελεύθερο χρόνο γιατί αυτή τη στιγμή ούτε οι 24 ώρες της μέρας δε μου φτάνουν :)

Αν θεωρείς δυσφήμιση τη γνώμη για κάποιον/κάτι ο οποίος τοποθετείται και εκτίθεται δημόσια, ( δες με ποιο τρόπο μιλάει και τι φρασεολογία χρησιμοποιεί εδώ στα σχόλια, όποτε και αν έχεις χρόνο http://www.techchattr.com/never-use-opencart , αλλά φυσικά θα έχεις δει και όλα τα άλλα threads που σβήνει/βρίζει/κοροιδεύει χρήστες εκτός αν έχεις επιλεκτική όραση/μνήμη ) τότε έχουμε διαφορετική άποψη περί προσωπικής έκφρασης.

Συγγνώμη αν προκάλεσα πρόβλημα. ( ή αν έσκασε όντως ο γάιδαρος τελικά :mrgreen: )
#3279
Εσύ μπορεί να μην απαιτείς απάντηση, αλλά εφόσον σχολιάζεις αρνητικά την πλατφόρμα που υποστηρίζω στο φόρουμ μας, με αναγκάζεις εκ των πραγμάτων να την υπερασπιστώ.

Αν θεωρείς ότι ένα άρθρο με τίτλο “Γιατί δεν πρέπει ποτέ να χρησιμοποιήσετε OpenCart” είναι αντικειμενικό και γράφτηκε για το “καλό” μας χωρίς καμία κρυφή ατζέντα, τότε δεν έχω να σου πω πολλά.
Ούτε με απασχολεί αν στο συγκεκριμένο άρθρο ο Daniel, τηρεί το "savoir vivre". Αν σε ενοχλεί κάτι από αυτά που διάβασες μπορείς να πας να διαμαρτυρηθείς στον ίδιο. Σε αυτό το φόρουμ δεν επιτρέπω αρνητικά σχόλια για άτομα που είναι απόντες και δεν μπορούν να απαντήσουν.
Αυτό που έχει ουσία και με αφορά ως developer και τεχνικό υποστήριξης του OC είναι αν αυτά που απαντάνε στον συγγραφέα του άρθρου οι developers του OC έχουν βάση σε τεχνικό επίπεδο και κατά την άποψη μου έχουν καθώς θεωρώ το άρθρο "θεωρητικό", υπερβολικό και "biased".

Αν δεν σου αρέσει η πλατφόρμα OpenCart ή αν έχεις πρόβλημα με τον Daniel ή οποιονδήποτε developer του OC, είσαι ελεύθερος να πας σε όποια άλλη πλατφόρμα πνέει άνεμος δημοκρατίας και όλα είναι αγγελικά πλασμένα.

Δεν έχουμε να πούμε κάτι άλλο, το θέμα εξαντλήθηκε.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!