OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Χαλαρές συζητήσεις που δεν αφορούν απαραίτητα το Opencart.
#2152
Γεια σου Μιχάλη καλωσόρισες
#2383
Καλησπέρα, με λένε Σπύρο
Βασικά είμαι γραφίστας αλλά τα τελευταία χρόνια ασχολήθηκα με το web design, στο Opencart είμαι καινούριος και δεν ξέρω πολλά πράγματα αλλά προσπαθώ πάντα να μαθαίνω, δεν έχω εξειδικευμένες γνώσεις στις γλώσσες προγραμματισμού, ουσιαστικά ανήκω στον καλλιτεχνικό τομέα, στην εικόνα και την αισθητική ενός site και πολύ λιγότερο στον προγραμματισμό. Γι’ αυτό το λόγο βρίσκομαι συχνά σε αδιέξοδα αλλά με την σωστή βοήθεια και την καλή θέληση μαθαίνω να τα ξεπερνάω. Σας ευχαριστώ πολύ και χαίρομαι που μπήκα στην παρέα του Opencart Ελλάδας, τιμή μου!
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#2384
Καλώς ήλθες Σπύρο,

εύχομαι πάντα τα αδιέξοδα να έχουν κάποια διέξοδο με την βοήθεια όλων μας φυσικά.
Από nektar
#2538
Καλησπέρα σε όλους σας.

Η εγγραφή μου στο forum έγινε για να δείξω την εκτίμηση μου στον GKASIOS (δεν γνωρίζω το Nick που χρησιμοποιεί εδώ) και σε όλη την ομάδα.

Τυχαία ψάχνωντας στο opencart.com είδα τα extensions που έχει δημιουργήσει και παρά το ότι δεν μου χρειάστηκαν ακόμη... είμαι εγκλωβισμένος στην 1.5.6, είδα ότι τα δίνει δωρεάν στην κοινότητα. Μόλις το είδα αυτό, έστειλα πμ στον δημιουργό και έδωσα συγχαρητήρια!

Μετά από προτροπή του GKASIOS βρέθηκα εδώ μέσα, που μετά από μια πρώτηπρόχειρη ματιά μου δίνει την εντύπωση πως δεν είναι ακόμη ένα μαγαζάκι, αλλά μια κοινότητα!

Η εμπειρία μου στο OpenCart είναι τα μερικά eshops που έχουμε κάνει πελάτες. Αυτό δεν σημαίνει φυσικά πως υλοποιώ και extensions, για τον λόγο ότι δεν υπάρχει διαθέσιμος χρόνος.

Διατηρώ επιχείρηση κατασκευής και φιλοξενίας ιστοσελίδων, γραφιστικής, εμπορίας εκτυπώσεων κτλ...

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας..
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#2551
Καλωσόρισες nektar, ευχαριστούμε για τα καλά λόγια.

Μπορείς αν θες να διαφημίζεις την επιχείρηση σου και τις υπηρεσίες που προσφέρεις στην υπογραφή σου.
#2675
Καλησπέρα κι από εμένα...
Μόλις έφτασα στην κοινότητα... Ερασιτέχνης του χώρου του Web Design δουλεύοντας ως επί των πλείστων σε Joomla. Για φίλους και γνωστούς 2-3 απλές σελίδες έχω κάνει (με θεωρώ έστω ερασιτέχνη) και τώρα ένας ακόμη φίλος ζήτησε τη βοήθεια για να στήσουμε ηλεκτρονικό κατάστημα.
Μέσα στο ελληνικό φόρουμ της Joomla διάβασα ένα post που προέτρεπε κάποιος τη χρήση του OpenCart. Μιας και το είδα διαθέσιμο στα εργαλεία της εταιρίας που θα έχουμε τη φιλοξενία της σελίδας, έφτασα μέχρι εδώ.
Ξεκινάω λοιπόν σιγά σιγά το ψάξιμο όντας σίγουρος ότι οι απορίες μου θα βρουν απαντήσεις!!!
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!