OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν διαδικασίες εγκατάστασης / αναβάθμισης της εφαρμογής.
Άβαταρ μέλους
Από Nikos Kazantzidis
#7132
Καλησπέρα στην παρέα!
Εχω ενα προβληματάκι αν μπορεί να βοηθήσει καποιος παρακαλώ.
Εκανα επιτυχή αναβάθμιση απο 2.3.0.2 σε 3.0.2.0 σβηνωντας πρώτα τα system/storage/modification εκτος το index.php (αλλιως δεν προχωρούσε) μολις εγινε μου εβγαλε προβλημα στο admin και δεν μπορούσα να συνεχισω με το sass οποτε απενεργοποίησα το "(//'startup/sass',)" απο το system\config\admin.php. Ολα δουλεύαν κανονικά μόλις ομως κάνω ανανέωση τα mods μου βγαζει παντού λευκή σελίδα και επαναφέρει τους φακέλους που διέγραψα. Σας επισυνάπτω φωτο με τα logs, αν μπορείτε να με βοηθήσετε θα σας ήμουν υπόχρεος.

Ευχαριστώ πολύ!

Εικόνα
https://prntscr.com/10tla7f
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#7134
Καλημέρα,

Σε προηγούμενο θέμα που είχες ανοίξει, είχα μείνει με την εντύπωση ότι θα πάρεις τα δεδομένα export από το παλιό και import σε καθαρή εγκατάσταση νέου OpenCart 3.x, εσύ τελικά έκανες upgrade; Επίσης γιατί πήγες στην 3.0.2.0 και όχι στην τελευταία 3.0.3.7;
Άβαταρ μέλους
Από Nikos Kazantzidis
#7135
Ναι αυτο ειχα κανει στην αρχη αλλα δεν τα περνουσε, μαλλον επειδη το sql και τα αρχεια ειναι διαφορετικα απο την εκδοση 2 σε 3. Οταν εκανα για παραδειγμα import το παλιο sql το πρωτο error ηταν οτι το oc_address υπαρχει ηδη οποτε δεν μπροουσε να περασει τα δεδομενα τα παλια. Παω σε αυτη την εκδοση επειδη το θεμα που θελω να εγκαταστησω ειναι συμβατο με αυτη μονο.

Σας ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#7136
Οι δομή της βάσης έχει διαφορές μεταξύ των εκδόσεων 2.x και 3.x. Αν χρησιμοποιήσεις τα κατάλληλα εργαλεία import/export που ανέφερα στο αρχικό σου ποστ, δεν θα έχεις πρόβλημα.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!