OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν διαδικασίες εγκατάστασης / αναβάθμισης της εφαρμογής.
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#1353
Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος αν υποστηρίζει η μετάφραση την καινούρια έκδοση? Σε ένα τεστ site που έχω μετά την εγκατάσταση της καινούριας έκδοσης έχω πρόβλημα στα ελληνικά.
παράδειγμα: text_enabled 30pm31UTC_f2015Mon, 30 Mar 2015 16:18:06 +000003pm31_06042015Mon, 30 Mar 2015 16:18:06 +000031
49decimal_point90€

ανεβάζω και φώτο.
όλα τα μενού και τα κουμπιά είναι ακριβώς έτσι.
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1354
Δεν έχει ετοιμαστεί ακόμα η έκδοση 2.0.2.0. Υποστηρίζονται οι εκδόσεις που αναγράφονται στη σελίδα του extension δηλαδή v2.0.1.1, v2.0.1.0, v2.0.0.0.

Για να λύσεις το πρόβλημα που δείχνεις και να χρησιμοποιήσεις την μετάφραση 2.0.1.1 στην 2.0.2.0, πρέπει να μετονομάσεις τα ακόλουθα αρχεία σε greek.php:
admin/language/greek/default.php
catalog/language/greek/default.php

Υπόψη ότι ακόμα και αν κάνεις αυτή την αλλαγή, η μετάφραση για την έκδοση 2.0.1.1 θέλει αναβάθμιση. Για τη νέα έκδοση αναμείνατε στο ακουστικό σας γιατί αυτήν την περίοδο έχω μεγάλο φόρτο εργασίας.
Από antmpro
#1370
Περιμένω και εγώ την ελληνική μετάφραση , όταν έχετε νέα ρίξτε ενα post εδώ να την κατεβάσουμε , thanks 8-)
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1372
Όταν είναι έτοιμη εννοείται ότι θα ενημερώσουμε.
Καλωσόρισες στην 'Ελληνική κοινότητα antmpro.
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#1453
Έχουμε κανένα νέο για τα ελληνικά στην έκδοση 2.0.2.0 ??
Υπάρχει κάτι που μπορούμε να κάνουμε εμείς ώστε να μην επιβαρύνεσε με όγκο δουλειάς?
Φυσικά και μπορώ να βοηθήσω !!!
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1460
Καλησπέρα

Η Γλώσσα θα ανέβει πάλι δωρεάν στο κατάστημα των extensions την άλλη βδομάδα.
Αν θέλεις να συμμετάσχεις στην ομάδα ανάπτυξης της Ελληνικής γλώσσας για τις επόμενες εκδόσεις, στείλε μου πμ.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!