OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν διαδικασίες εγκατάστασης / αναβάθμισης της εφαρμογής.
#3250
Δεν έχω βγάλει εδώ και πολύ καιρό άκρη για να κάνω αναβάθμιση από 2.0.3.1. σε 2.2.0.0. Έχω προσπαθήσει απευθείας, έχω προσπαθήσει μία-μία. Όσο και σωστή να την κάνω αντιμετωπίζω πρόβλημα με τον κωδικό στο admin panel.

Μην μου στείλετε link για το admin που αλλάζεις τους κωδικούς στην βάση. ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.

Έχει κανένας ιδέα πώς μπορώ τουλάχιστον να μεταφέρω τις παραγγελίες και τα accounts των πελατών στην νεότερη έκδοση;
#3288
Η διαδικασία δεν είναι εύκολη και σίγουρα δεν είναι αυτόματη.

Εγκατάσταση μία μία τις εκδόσεις και μετά έλεγχο για errors στο log. Υπάρχουν αρκετά πεδία που είναι , "εξαφανισμένα" στη βάση δεδομένων λόγω δυστυχώς κακού upgrade guide στην έκδοση 2.x (σε όλες τις εκδόσεις 2.χ)
#3969
Καλησπέρα,

Είμαι κι εγώ στο δίλημμα της αναβάθμισης απο 2.0.3.1 σε 2.1.0. ή ακόμα και στην 2.2.0.0 (λόγω των ελληνικών).
Το πρόβλημα βρίσκεται στα πολλά modifications που έχω κάνει με vQmod και OCmod αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

Έχει κάποιος να προτείνει την αναβάθμιση για κάποιο λόγο και αν ναι, τι πρέπει να αλλάξει στην κωδικοποίηση των vQmods / OCmods για να είναι compatible;

Ευχαριστώ
#3972
ManoLee έγραψε:Καλησπέρα,

Είμαι κι εγώ στο δίλημμα της αναβάθμισης απο 2.0.3.1 σε 2.1.0. ή ακόμα και στην 2.2.0.0 (λόγω των ελληνικών).
Το πρόβλημα βρίσκεται στα πολλά modifications που έχω κάνει με vQmod και OCmod αλλά δεν ξέρω αν αξίζει τον κόπο.

Έχει κάποιος να προτείνει την αναβάθμιση για κάποιο λόγο και αν ναι, τι πρέπει να αλλάξει στην κωδικοποίηση των vQmods / OCmods για να είναι compatible;

Ευχαριστώ
Τι εννοείς λόγω Ελληνικών; Υπάρχουν Ελληνικές μεταφράσεις σε όλες τις εκδόσεις πλέον.
Οι αλλαγές δεν είναι στο vqmod/ocmod αλλά στο rendering των view από τους controllers.
#3977
Καλησπέρα φίλε botonakis,

Δηλαδή υπάρχει μετάφραση για την 2.3.0.1 ή ακόμα και την 2.3.0.2;

Απ'οτι είδα στο Opencart.com δηλώνεται ότι είναι μέχρι την 2.2.0.0
Δεν έχει γίνει update στο Opencart repository; Δες το πιο κάτω screenshot.

Σε ευχαριστώ

Εικόνα
#3980
Είναι τα "ίδια" αρχεία στην 2.3.x με την 2.2.χ.
Λείπουν 2-3 κείμενα τα οποία είναι στα νέα features.
Το λέω από την άποψη ότι μπορείς να κάνεις τις αλλαγές και με το χέρι, δεν είναι "άπειρες".

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!