OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε προσφορές ανάπτυξης καταστημάτων & εφαρμογών
#6331
Καλημέρα,

Έχουμε αναπτύξει διασυνδέσεις με SoftOne, ωστόσο, επειδή το ERP προσαρμόζεται στις ανάγκες του κάθε καταστήματος, η επέκταση διασύνδεσης με το OpenCart χρειάζεται να προσαρμοστεί κάθε φορά στις ρυθμίσεις της εκάστοτε υλοποίησης. Με αυτήν την έννοια οι διασυνδέσεις με ERP δεν πωλούνται ως έτοιμα extensions. Για περισσότερες λεπτομέρειες, στείλε μήνυμα ή πάρε τηλέφωνο.
#6539
theodor έγραψε: 08 Μάιος 2020, 22:04 Καλησπερα.
Εχει κανείς έτοιμη γέφυρα με το εν λόγω λογισμικό μηχανογράφησης Atlantis ?

Ευχαριστώ.
Μπορώ να σας βοηθήσω στην ένταξη.
Παρακαλώ επιτρέψτε μου να ξέρω, Εάν θέλετε ακόμα να συζητήσετε περαιτέρω

Χαιρετισμοί
#8420
@theodor

Έλεγξε το email που έχεις δηλώσει στο φόρουμ, γιατί πετάει error ότι δεν υπάρχει παραλήπτης.
#8425
[UPDATE 30/06/2023]

Καλημέρα,

Επαναδιατυπώνω την απάντηση πιο αναλυτικά, για την αποφυγή παρανοήσεων.

Το Atlantis αναπτύχθηκε αρχικά από την Unisoft, η οποία συμπεριλαμβάνεται πλέον στον όμιλο της SoftOne.

Επικοινώνησα λοιπόν με τη SoftOne και μου ανέφεραν ότι για το Atlantis δεν υπάρχει API όπως πχ υπάρχει στο SoftOne ή έστω κάποια επίσημη έτοιμη γέφυρα.

Όταν δεν υπάρχει API, τέτοιες γέφυρες συνήθως τις αναπτύσσουν οι εταιρίες / συνεργάτες /αντιπρόσωποι που υποστηρίζουν το ERP και γράφονται συνήθως σε γλώσσα C++. Πρόκειται για εφαρμογές που τρέχουν στο ίδιο σύστημα που τρέχει και το ERP και συνδέονται στη βάση του ERP.

Για να συνδεθεί αυτή η γέφυρα με το OpenCart, είτε προσαρμόζεται να επικοινωνεί απευθείας με τη βάση του OpenCart (παλαιά μέθοδος) ή αναπτύσσεται ενσωματωμένο API στη γέφυρα που μπορεί να επικοινωνεί με ένα άλλο API που βρίσκεται στο OpenCart.

Το API στο OpenCart γράφεται σε PHP και είτε αγοράζεται ως έτοιμη επέκταση ή αναπτύσσεται ως custom επέκταση.

Ως εκ τούτου θα πρέπει ο ενδιαφερόμενος πελάτης να επικοινωνήσει με την εταιρία / συνεργάτη /αντιπρόσωποι που υποστηρίζει το Atlantis για να ενημερωθεί αν έχει φτιάξει κάποια γέφυρα ή αν γνωρίζει κάποιον συνάδελφο που να έχει φτιάξει κάτι τέτοιο και αν μπορούν να αναλάβουν εξολοκλήρου το έργο ή αν χρειάζονται τη βοήθεια κάποιου OpenCart developer για τη σύνδεση στο OpenCart.

@theodor
Στο φόρουμ θα βρείτε ως επί τι πλείστον PHP/Javascript developers γιατί αυτά αφορούν το OpenCart. Για ανάπτυξη εφαρμογής που να επικοινωνεί με τη βάση του ERP χρειάζεστε τεχνικούς που να ασχολούνται με ERP.
#8430
Στείλτε μας αίτημα στο peoplescode.com.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!