OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε προσφορές ανάπτυξης καταστημάτων & εφαρμογών
Από petros
#2600
Γεια σας. :D
Συγχαρητήρια για την προσπάθεια σας είναι πολύ καλή.
Είναι το πρώτο shop που φτιάχνω και θα χρειαστώ βοήθεια
Αν θέλετε μπορείτε να μου δώσετε μια προσφορά για τα ποιο κάτω.

Χρειάζομαι ένα module για την αναζήτηση (αυτό που έχει μου κάνει (αν παραμετροποιήτε ) θα ήθελα να ψάχνει κατευθείαν στη περιγραφή του προϊόντος και όχι να το επιλεγεί ο επισκέπτης σε 2η φάση, αν το δει)

Επίσης χρειάζομαι μια λύση στο τρόπο αποστολής και πληρωμής

Θέλω όταν επιλεγεί αποστολή με courier (μόνο έτσι θα στέλνουμε) και τρόπο πληρωμής αντικαταβολή σε παραγγελία πάνω από 30€ να μην χρεώνεται μεταφορικά αλλά μόνο την αντικαταβολή 2€

Αν επιλέγει κατάθεση σε τράπεζα και η παραγγελία είναι μεγαλύτερη από 30€ η αποστολή με courier να είναι δωρεάν

Αν είναι κάτω από 30 € να υπάρχει χρέωση και σε μεταφορικά 3€ και αν είναι και αντικαταβολή + 2€

Δηλαδή χρειάζομαι ευέλικτες επιλογές στον τρόπο αποστολής και πληρωμής .

Έχω δει ότι έχει χρέωση μικρής παραγγελίας και την εμφανίζει στο καλάθι δεν ξέρω αν θα μπορούσε να εμφανίζετε και στις χρέωσης ( θα ήταν ποιο ξεκάθαρο για τον πελάτη) αντί να το δει την τελευταία στιγμή.

Παρακαλώ ενημερώστε με για το κόστος αυτών.
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#2655
Καλωσόρισες Πέτρο.

Για τα μεταφορικά αυτό που θέλεις μπορείς να το κάνεις από τις επιλογές που έχει το opencart.Το μόνο που θα χρειαστείς είναι το GOP Cash On Delivery για να χρεώσεις το ποσό της αντικαταβολής http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=11301

Για την αναζήτηση μέσα στην περιγραφή δες αυτό http://www.opencart.com/index.php?route ... load_id=41

Με λίγα λόγια ενεργοποιείς το Flat rate και του βάζεις τιμή 3€. Ενεργοποιείς τα δωρεάν μεταφορικά στα 30€ και εγκαθιστάς το GOP για να χρεώσεις την αντικαταβολή σε 5 λεπτά πρέπει να έχεις τελειώσει :D :D

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!