OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Εδώ μπορείτε να ζητάτε προσφορές ανάπτυξης καταστημάτων & εφαρμογών
#4408
Καλησπέρα,

Ψάχνω να πάρω μία προσφορά για ένα theme το οποίο θέλω να υλοποιήσω στο Opencart.

Το theme υπάρχει ήδη και μπορώ να σας το δείξω, σε PDF.

Ψάχνω για κάποιον ο οποίος θα μπορεί να υλοποιήσει τη συγκεκριμένη εργασία, κρατώντας αναλλοίωτη την υπάρχουσα εγκατάσταση που έχω σε Opencart ( 2.1.0.2 ) και επειδή αυτή τη στιγμή το έχω σε Journal, θέλω από κοινού να βρούμε λύση ώστε να αντικαταστήσουμε τα modules με τα οποία είναι στημένο αυτή τη στιγμή το site.

Τα modules στα οποία αναφέρομαι είναι τα side menus, banner, cms blocks οπουδήποτε μέσα στη σελίδα και ό,τι άλλο αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ και είναι journal based.

Θα προτιμούσα κάποιον ο οποίος έχει ήδη κάνει αντίστοιχη δουλειά και γνωρίζει τι κάνει, κοινώς δεν θέλω τον οποιονδήποτε δεν έχει φτιάξει από το μηδέν ένα theme, να μάθει στην πλάτη μου.

Το budget το συζητάμε και είμαι ανοιχτός σε κάθε σοβαρή πρόταση.
#4593
Ενημερωτικά το budget βασίζεται σε τι extensions και λειτουργίες θα έχει το template που θέλετε και πόσες "οθόνες" έχει.
Εάν υπολογίζετε σε ποσά κάτω των < 800 ευρώ τότε δε θα βρείτε εύκολα developers.

Πως βγήκε το κόστος 800 ευρώ;
800 ευρώ / 25 ευρώ η εργατοώρα = 32 ώρες / 8 εργάσιμες ώρες = 4 ημέρες πλήρης εργασίας για το theme σας.

Θεωρητικά αυτό το ποσό είναι το minimum.
#4601
Καλησπέρα, τώρα πρόσεξα τις απαντήσεις.

Δεν συμπεριλαμβάνονται extensions στην δουλειά, καθώς δεν αποτελούν μέρος του project αλλά επιπρόσθετα της πλατφόρμας. ( και κατά 99% προυπάρχουν έτσι κι αλλιώς ).

Έχω βρει την λύση που θα ακολουθήσω και όταν το project είναι έτοιμο θα το παρουσιάσω και εδώ στο forum. Έχουμε ακόμα λίγο καιρό πάντως μέχρι να τελειώσει :D

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!