OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από steve
#8027
Καλησπέρα! Αντιμετωπίζω πρόβλημα με την είσοδό μου στο opencart 3.0.3.7 με το extension (admin key secure admin access). Με μεταφέρει κανονικά να βάλω τα στοιχεία εισόδου αλλά δεν το δέχεται (σαν να βάζω λάθος password) χωρίς να έχω αλλάξει password.
Υπάρχει κάποιος τρόπος να παρακάμψω το extension;
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#8028
Καλησπέρα,

Αν η επέκταση χρησιμοποιεί τροποποιήσεις (OCMOD), στον φάκελο storage/modification υπάρχουν τα cached αρχεία των τροποποιήσεων. Πάρε ένα backup του φακέλου modification και διέγραψε ότι αρχείο βρίσκεται μέσα στον φακέλο (όχι τον ίδιο τον φάκελο). Αν καταφέρεις να συνδεθείς, διέγραψε την τροποποίηση της επέκτασης, απεγκατέστησε την επέκταση και ανανέωσε τις τροποποιήσεις για να δημιουργηθεί ξανά το cache.

Εναλλακτικά αν δεν χρησιμοποιεί OCMOD και χρησιμοποιεί vQmod ή τίποτα από τα παραπάνω, σε αυτήν την περίπτωση ή θα χρησιμοποιεί events ή θα διαγράφει αρχεία, τότε μου λες να σου προτείνω άλλη λύση.
Από steve
#8029
Με την διαγραφεί των αρχείων από το φάκελο modification παρέκαμψα το extension αλλά πάλι δεν εχω πρόσβαση κάτι άλλο συμβαίνει, δοκίμασα και κάποιες διαδικασίες στο αρχείο oc_user για αλλαγή κωδικού και τίποτα. Αυτό που παρατήρησα είναι όταν βάζω και έναν τυχαίο password δεν μου βγάζει ότι είναι λάθος ο κωδικός(δεν ξέρω αν παίζει τόσο σημασία) και γενικά δεν είχα κάνει κάποια αλλαγή ή να πειράξω κάτι.
#8030
- Αποσυμπίεσε τα αρχεία εγκατάστασης της επέκτασης στο τοπικό σου μηχάνημα και έλεγξε αν αντικαθιστά κάποιο αρχείο που υπάρχει στην native εγκατάσταση OpenCart και απανέφερέ το.

- Αν χρησιμοποιείς ocmod και vqmod ταυτόχρονα, διέγραψε και των δύο τις cache, γιατί σε κάποιες παλαιές εκδόσεις vQmod δεν ανανεώνεται πάντα αυτόματα η cache.

- Έλεγξε αν τελικά η επέκταση δεν χρησιμοποιεί τροποποιήσεις, αλλά events και απενεργοποίησε τα. Στον πίνακα της βάσης event έλεγξε αν υπάρχει κάποια σχετική καταχώρηση και δήλωσε status 0.

- If all else fails, ρώτα την τεχνική υποστήριξη της επέκτασης.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!