OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#5926
εχω προβλημα παιδια βοηθηστεμε εγκαταστησα το eshop στο σαιτ του admin δεν με συνδεει δεν με βαζει καθολου ενω δεν μου λεει οτι υπαρχει προβλημα και δεν ξερω γιατι ευχαριστω πολυ
#5929
Πρέπει να περιγράψεις πιο αναλυτικά τι σου βγάζει και με σαφήνεια για να μπορέσουμε να καταλάβουμε τι συμβαίνει.

- Σου βγάζει λευκή σελίδα;
- Που το εγκατέστησες;
#5930
δεν μου βγαζει λευκη σελιδα.... βαζω το username και το password και δεν μου ανοιγοι καθολου το admin panel
τα αρχεια τα ανεβασα με filezilla εδω περα https://byet.host επιδει ειναι free...
http://prntscr.com/ozaia9 εχω βα΄λει και την φοτογραφια σε αυτο το σημιο δεν με συνδεει στο admin panel ενω βαζω σωστα τα στοιχια παταω συνδεση και δεν κανει τιποτα ...
#5931
Μισό για να καταλάβω, πειραματίζεσαι με την εγκατάσταση eshop και μαθαίνεις ή προσπαθείς να στήσεις κανονικό eshop σε free hosting ;
#5932
να φτιαξω προσπαθω αλεξανδρα δεν πειραματιζομαι.... απλος δεν καταλαβενω γιατι δεν με συνδεει στο admin panel ενω με joomla και γενικος με αλλα πραγματα δεν εχω προβλημα.... τωρα δεν ξερω τι συμβενει....
#5933
Διέγραψε το περιεχόμενο των αρχείων config.php και admin/config.php και επανέλαβε την εγκατάσταση.
Κατά την εγκατάσταση έλεγξε ότι όλοι οι έλεγχοι του script της εγκατάστασης είναι με πράσινο και δώσε έναν απλό κωδικό γι' αρχή.

Για περισσότερη ευκολία θα σου πρότεινα να στήσεις το κατάστημα σου σε κάποιο τοπικό server όπως XAMPP, κλπ. Με αυτόν τον τρόπο όλες οι ρυθμίσεις του καταστήματος σου γίνονται πιο άμεσα και το περιβάλλον είναι σωστότερο από οποιονδήποτε el cheapo hoster. Όταν ολοκληρωθεί το site, μπορείς να το μεταφέρεις εύκολα online, αλλάζοντας μόνο τα pahts στα config.php και admin/config.php (διατηρώντας πάντα στον τοπικό server σχετικά URLs για περιεχόμενο του template όπως, banners, video, αρχεία, κλπ).

Αν πρόκειται να στήσεις εμπορικό κατάστημα, σεβάσου τους πελάτες σου όπως θα ήθελες να σε σεβαστούν κι εκείνοι επιλέγοντας hosting με σοβαρές προδιαγραφές. Αν οι πόροι του server του site σου μοιράζονται μαζί με άλλα 5000+ sites -που λογικά κάπως έτσι μπορεί να είναι στο free hosting αν σε paid είναι 500+- δεν έχει νόημα, καθώς η φτήνια τρώει των παρά...

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!