OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Άβαταρ μέλους
Από Sakoulis
#6505
Καλησπέρα στα μέλη.
Πριν από όλα, αν έχετε κάποια ιδέα για πιο συναφές τίτλο, θα ήθελα να μου το προτείνετε εφόσον διαβάσετε το πρόβλημα που θέτω.
Δουλεύω σε έχω έκδοση 3.0.3.2 και έχω τρεις ομάδες πελατών:
  • Λιανική,
  • Χονδρική,
  • Υπερχονδρική
Έχω προϊόντα, των οποίων οι τιμές διαφοροποιούνται ανάλογα με την κάθε ομάδα πελατών και τις οποίες τιμές έχω εισάγει στην καρτέλα «Προσφορές».
Για παράδειγμα, ένα προϊόν έχει
  • Λιανική τιμή: 100€,
  • Χονδρική τιμή 80€ και
  • Υπερχονδρική τιμή 60€
Στη λίστα με προϊόντα λοιπόν, ως τιμή εμφανίζεται η κάθε τιμή, όπως και πρέπει, ως ακολούθως:
  • Στην ομάδα πελατών Λιανικής, εμφανίζεται ως τιμή: 100€ (διαγραμμισμένη) 100€,
  • Στην ομάδα πελατών Χονδρικής, εμφανίζεται ως τιμή: 100€ (διαγραμμισμένη) 80€ και
  • Στην ομάδα πελατών Υπερχονδρικής, εμφανίζεται ως τιμή: 100€ (διαγραμμισμένη) 60€
Μου ζητήθηκε όμως το εξής:
  • Στην ομάδα πελατών Λιανικής, να εμφανίζεται ως τιμή: 100€ (διαγραμμισμένη) 100€,
  • Στην ομάδα πελατών Χονδρικής, να εμφανίζεται ως τιμή: 100€ (διαγραμμισμένη) 80€ και
  • Στην ομάδα πελατών Υπερχονδρικής, να εμφανίζεται ως τιμή: 70€ (διαγραμμισμένη) 60€
Με ποιον τρόπο μπορώ να εισάγω στο backend την «κρυφή» τιμή των 70€ και να την εμφανίζω στο frontend αντί της αρχική τιμής;
Ελπίζω να έγινα κατανοητός. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#6506
Καλησπέρα,

Χρείαζεται custom coding. Αν θες προσφορά, στείλε mail.
email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Απλά να αναφέρω ότι με ένα πρόσθετο έγινε αυτό που[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!