OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από malam
#6692
Καλημέρα, έχω opencart 2.0.3.1 και journal 2. Θέλω όταν επιλέξει κάποιος πιστωτική να του εμφανίζονται και οι δόσεις. Συνεργαζόμαστε με την Τράπεζα Πειραιώς. Μέσα από το module της Πειραιώς το ρύθμισα και εμφανίζεται, αλλά το κείμενο είναι στα αγγλικά, Installments. Δεν μπορώ να βρω πως να το κάνω ελληνικά. Έψαξα όλο το httpdocs/catalog/language/greek αλλά δεν βρήκα αυτή την επιγραφή. Και μου το εμφανίζει κάτω από το καλάθι, μπορώ να αλλάξω σειρά τις ενότητες να το ανεβάσω μετά ακριβώς από τον τρόπο πληρωμής?

Ευχαριστώ
#6693
Καλημέρα,

το πιο πιθανό είναι να μην υπάρχουν τα κατάλληλα αρχεία μετάφρασης στον φάκελο της γλώσσας αν και μου φαίνεται περίεργο να μην έχει Ελληνική γλώσσα αφού αναφέρεται σε Ελληνική τράπεζα. Το module το έχεις στην αρχική του μορφή όπως όταν το κατέβασες; Στον φάκελο μέσα catalog/language/ έχει μόνο english; Εάν έχει μόνο Αγγλικά τότε μπορείς να κάνεις αντιγραφή τον φάκελο και να τον μετονομάσεις σε greek και να κάνεις την μετάφραση ανοίγοντας το κατάλληλο αρχείο. Μόλις τελειώσεις το ανεβάζεις μέσω ftp και λογικά θα σου εμφανίσει τις δόσεις στα Ελληνικά. Όσον αφορά την θέση των δόσεων έως τώρα έχω δει να εμφανίζεται κάτω από το καλάθι και θα πρέπει να γίνει τροποποίηση για να εμφανίζεται κάπου αλλού.
email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Απλά να αναφέρω ότι με ένα πρόσθετο έγινε αυτό που[…]

Καλησπέρα, πως μπορώ να προσθέσω το usergroup στο […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!