OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από nbgr
#6951
Χαίρετε! Ψάχνω admin plugin/mod για την δημιουργία και εκτύπωση voucher παραγγελιών με αποστολή ACS σε OC 2.3.0.2.

Η ACS έχει αναβαθμίσει (έτσι λέει τουλάχιστον) το web service της αλλά δεν διαθέτει επίσημο plugin για το opencart (κάτι αναμενόμενο).

Επίσης έχω ψάξει γενικότερα όμως αν και βρίσκω 3/4 posts/results για ACS web tools, οι σελίδες έχουν απενεργοποιηθεί ή δεν διαθέτουν πια το plugin για ACS.

Υπάρχει κάτι που μπορεί να χρησιμοποιηθεί αυτούσιο ή σαν βάση για επεξεργασία;
#6993
Κωνσταντίνε εκεί είναι το πρόβλημα, κι εμείς ακόμα περιμένουμε προδιαγραφές...
#6995
Ναι έχει δοθεί το ACS web services rest api documentation μαζί με τα credentials.

Για να είμαι ειλικρινής, ήταν λίγο καιρό πριν τις γιορτές όπου άκουσα ανεπίσημα πως έκαναν αναβάθμιση στα συστήματά τους οπότε δεν ξέρω κατά πόσο έχω τα ενημερωμένα (νομίζω λύνεται σχετικά εύκολα αυτό).

Όμως ήλπιζα να μην χρειαστεί να εφεύρω ξανά τον τροχό.
#6997
Alexandra έγραψε: 28 Ιαν 2021, 13:32 Κωνσταντίνε εκεί είναι το πρόβλημα, κι εμείς ακόμα περιμένουμε προδιαγραφές...
Όλοι σε γραμμή προτεραιότητας :)
nbgr έγραψε:Ναι έχει δοθεί το ACS web services rest api documentation μαζί με τα credentials.

Για να είμαι ειλικρινής, ήταν λίγο καιρό πριν τις γιορτές όπου άκουσα ανεπίσημα πως έκαναν αναβάθμιση στα συστήματά τους οπότε δεν ξέρω κατά πόσο έχω τα ενημερωμένα (νομίζω λύνεται σχετικά εύκολα αυτό).

Όμως ήλπιζα να μην χρειαστεί να εφεύρω ξανά τον τροχό.
Δυστυχώς με κάτι τέτοιες διασυνδέσεις, εάν δε το κάνουν εξαρχής όπως πρέπει, θα εφεύρουμε και τον τροχό και την φωτιά καμιά 10αριά φορές ακόμα στο μέλλον.
#6998
Εμείς μόλις τις λάβαμε. Με μία πρώτη ματιά δείχνει ωραία υλοποίηση.

Παρόλο που είναι χρονοβόρο, θεωρώ ότι είναι πάντα καλύτερο να αναπτύσσει κανείς την δική του επέκταση για να παρέχει και την ανάλογη υποστήριξη.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!