OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#7085
Διαχειρίζομαι ένα opencart 2.3.0.2 και κάποιες φορές υπάρχει θέμα με πρόσβαση στο site για συγκεκριμένες IP. Ήταν μια φορά σε μένα και τώρα 2 μέρες σε 2 πελάτες που το site δεν ανοίγει από την IP του υπολογιστή τους. Ταυτόχρονα αν μπουν από το κινητό από τα δεδομένα ανοίγει κανονικά.
Το opencart είναι πάνω σε cpanel αλλά δε βρήκα πουθενά κάποια επιλογή για firewall που μπορεί να μπλοκάρει συγκεκριμένες ip για συγκεκριμένο χρονικό διάστημα.
Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να γίνεται ή να μιλήσω με την εταιρία hosting;
#7086
Καλησπέρα,

Μου εχει συμβεί αρκετές φορές αλλά εντόπισα το πρόβλημα στα DNS της σταθερής τηλεφωνίας. Όσες φορές έχει συμβεί έφταιγε η vodafone ενώ απο cosmote έμπαινε μια χαρά. Είναι εύκολο να το δοκιμάσεις ή απο τα στοιχεία που έχεις ήδη μπορείς να το επιβεβαιώσεις. Οταν μπήκε από το κινητό ήταν από κοσμοτέ? Όταν μπήκε από το pc τη σύνδεση είχε?
#7087
htwp έγραψε: 03 Μαρ 2021, 21:30 Καλησπέρα,

Μου εχει συμβεί αρκετές φορές αλλά εντόπισα το πρόβλημα στα DNS της σταθερής τηλεφωνίας. Όσες φορές έχει συμβεί έφταιγε η vodafone ενώ απο cosmote έμπαινε μια χαρά. Είναι εύκολο να το δοκιμάσεις ή απο τα στοιχεία που έχεις ήδη μπορείς να το επιβεβαιώσεις. Οταν μπήκε από το κινητό ήταν από κοσμοτέ? Όταν μπήκε από το pc τη σύνδεση είχε?
Από ότι βλέπω vodafone έχουν όντως. Τι έκανες σε αυτές τις περιπτώσεις; Αν κλείσω το router λίγο και το ανοίξω πάλι ξαναμπαίνω, αλλά δεν είναι λύση αυτή!
#7088
Δεν υπαρχει απο την μερια μου κατι που μπορω να κανω δυστυχως απλα το εχω αφησει. Δεν το εχω ψαξει παραπανω η αληθεια ειναι ισως ειναι ευκαιρια αυτες τις μερες να το ψαξω περισσοτερο

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!