OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από Ochpr
#7143
Καλησπέρα σε όλα τα μέλη. Ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να ορίζουμε τα featured images (og images) στο Opencart. Απότι κατάλαβα σε ένα προϊόν παίρνει σαν featured image την βασική εικόνα του προϊόντος. Στις υπόλοιπες σελίδες όμως; Αν θέλω να ορίσω ένα συγκεκριμένο featured image σε μια συγκεκριμένη σελίδα πως μπορώ να το κάνω;

Ευχαριστώ πολύ.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#7152
Καλησπέρα,

Εξαρτάται το theme, για παράδειγμα στο Journal μπορείς να αναθέσεις για τις υπόλοιπες σελίδες μία γενική custom εικόνα στο πεδίο "Social Sharing Logo". Αν δεν δηλωθεί αυτό το πεδίο, λαμβάνει αυτόματα το logo ως og:image. Για εμφάνιση διαφορετικής εικόνα ανά σελίδα πχ βάσει URL, πρέπει να ψάξεις για custom λύση γιατί δεν νομίζω ότι υπάρχει έτοιμη επέκταση.
Από Ochpr
#7158
Σε ευχαριστώ πολύ Αλεξάνδρα για την απάντηση. Που είναι ακριβώς το Social Sharing Logo στο Journal; Ψάχνω αλλά δεν μπορώ να το βρω. Χρησιμοποιώ Journal 3.0.44
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#7162
Καλησπέρα, δεν υπάρχει στην έκδοση σου. Αυτή η δυνατότητα υπάρχει σε πιο πρόσφατες εκδόσεις Journal στη διαδρομή Skins >Default > Header

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!