OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#7144
Καλησπέρα

Σχετικά με τα μεταφορικά, έχω δυο βασικές κατηγορίες προϊόντων:

A) Προϊόντα τα οποία είναι μικρά σε όγκο και έχουν μικρό βάρος, αυτά μπορώ να τα στείλω με σταθερή χρέωση

Β) Προϊόντα μεγάλα σε όγκο και βάρος ( πχ. 6 μέτρα άκαμπτη σωλήνα ή γεννήτρια 100 κιλών) για τα οποία δεν μπορούν να υπολογιστούν μεταφορικά και τρόπος αποστολής. Σε αυτή την περίπτωση θέλω ο πελάτης να επικοινωνεί μαζί μου.

Τι έχω κάνει:
Έχω ορίσει «Σταθερή Χρέωση» για να καλύψω την Α κατηγορία προϊόντων (τα μικρά)
Και «Πρακτορείο Μεταφορών» για να καλύψω την Β κατηγορία προϊόντων ( βαριά και ογκώδη), αν και εδώ θα ήθελα να εμφανίζεται κείμενο που να λέει: Επικοινωνήστε μαζί μας για τα μεταφορικά.

Όταν όμως ο πελάτης φτάσει στο 4ο βήμα της αγοράς «Τρόπος Αποστολής», ανεξάρτητα από το τι προϊόντα έχει στο καλάθι, εμφανίζονται και οι δυο επιλογές:
«Σταθερή Χρέωση»
ή
«Πρακτορείο Μεταφορών»
Έτσι, κάποιος που έχει αγοράσει μια γεννήτρια 100 κιλών και 1 Πολυκαρμπονικό φύλλο 6.00m x 2.50m έχει τη δυνατότητα να επιλέξει το «Σταθερή Χρέωση»

Πως γίνεται να εμφανίζονται μόνο η σχετικές με το προϊόν επιλογές μεταφορικών;

Και πως μπορώ αντί για «Πρακτορείο Μεταφορών» να εμφανίζεται κείμενο που να λέει: Επικοινωνήστε μαζί μας για τα μεταφορικά;

Ευχαριστώ
Έκδοση 2.3.0.2
Journal 2.16.8
#7146
Καλημέρα, καλό μήνα.

Χρειάζεσαι κάποιο extension που να μπορεί βάσει φίλτρων να σου ενεργοποιεί τις αντίστοιχες δυνατότητες μεταφορικών.
Συνήθως χρησιμοποιώ το X-shippingpro .

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!