OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#7504
Καλήμερα σας, έχω ξεκινήσει μια διασύνδεση με το mydata έως τώρα για τα τιμολόγια έχει γίνει σωστά η διασύνδεση έχω όμως την εξής απορία σχετικά με τις ΑΛΠ (Απόδειξη Λιανικής Πώλησης) με ενημέρωσε ο λογιστής πως θα πρέπει να υπάρχει ένας φορολογικός μηχανισμός το οποίο θα βγάζει QRCODE η BARCODE σε κάθε παραστατικό που είναι απόδειξη. Γνωρίζει κάποιος κάποια εταιρεία που παρέχει αυτόν τον φορολογικό μηχανισμό ως API ή οποιονδήποτε άλλον τρόπο; Το μόνο που βρήκα είναι τις Softone άλλα δεν γνωρίζω αν υπάρχει η δυνατότητα να το χρησιμοποιεί κάποιος εξωτερικά για δικιά χρήση.

Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας και ζήτω προκαταβολικά συγγνώμη αν έχω κάνει κάποιο τεχνικό λάθος

Θα είναι extension παραμετροποιήσιμο για κάθε eshop που θα εκδίδει ή θα ακυρώνει τιμολόγια.
#7510
Καλημέρα,

Αν δεν απατώμαι, δεν παρέχονται demo φορολογισμοί μηχανισμοί για να κάνεις δοκιμαστικές συναλλαγές και ανάπτυξη διασύνδεσης σε περιβάλλον sandbox. Μία λύση είναι να βρεις κάποιον ενεργό μηχανισμό, να κάνεις τις δοκιμές και μετά να ακυρώσεις τις συναλλαγές.
#7562
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις Φορολογικό Μηχανισμό ή Ταμειακή μηχανή με το μειονέκτημα της 2ης να είναι το όριο των 18 χαρακτήρων ανά είδος.
Για να πάρεις demo φορολογικό μηχανισμό θα πρέπει να είσαι κατάστημα που πουλάει φορολογικά ταμειακά συστήματα όπως εμείς. Γενικά δεν δίνουν εύκολα.
Εμείς που είμαστε συνεργάτες με μία εταιρία πάνω από 20 χρόνια, καταφέραμε και πήραμε το 2018.
Όπως ανέφερε και η Αλεξάνδρα, μπορείς να ζητήσεις documentation από τους βασικούς κατασκευαστές και δεν νομίζω να αρνηθούν.
Είναι όμως πολύ σημαντικό να γνωρίζεις πως πλέον έχει ευθύνη για τις παραβάσεις και ο δημιουργός του λογισμικού (driver) επικοινωνίας με τον φορολογικό.

Αν θέλεις κάποια ιδιαίτερη πληροφορία ενημέρωσέ με.

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Καλησπέρα, Δεν βλέπω κάποιο σφάλμα, αν χρειάζεσαι[…]

Ριξε μια ματια στο /admin/view/template/extension/[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!