OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από dhmm
#7598
Καλημέρα.
Μέχρι στιγμής δεν έχω συνδέσει e-shop με skroutz.
Πως γίνεται ; Ποια είναι η διαδικασία γενικά ; Από ότι κατάλαβα πρέπει να δώσω στην skroutz ένα XML feed .. Υπάρχει κάποιο extension ;

Επίσης από ότι κατάλαβα και το ίδιο το skroutz δίνει ένα panel αλλά αυτό πρέπει να είναι αν πάρει ο χρήστης συνδρομή απο αυτός και να ανοίξει κατάστημα εκεί, και νομίζω άλλο το ένα άλλο το άλλο έτσι δεν είναι ;

Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#7599
Καλημέρα,

υπάρχουν 2-3 etxension για την ευκολότερη διασύνδεση με τον Skroutz. Μπορεί και παράγει το xml που ζητάει σύμφωνα με τις τεχνικές προδιαγραφές. Συνήθως (Αυτά που έχω δουλέψει προσωπικα) κάνουν και για τον Bestprice ή άλλα Site για price comparison. Δεν είναι δύσκολο να το εγκαταστήσεις και όσες ρυθμίσεις έχουν μέσα είναι έυκολο να τις κάνεις. Με μια απλή αναζήτηση μπορείς να τα βρεις.

Η διαδικασία είναι μόλις το εγκαταστήσεις και παράξεις το xml το στέλνεις στον Skroutz για να δει ότι είναι οκ αλλιώς σου λέει τι να διορθώσεις
Από dhmm
#7600
Έχεις να μου προτείνεις κάποιο ;

Επίσης με την skroutz πως κάνεις ; Απλά κάνεις αίτηση και σε καθοδηγούν ;
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#7601
Επίσης με την skroutz πως κάνεις ; Απλά κάνεις αίτηση και σε καθοδηγούν ;
-> Ακριβώς.

Δεν μπορώ να σου προτείνω κάποιο όμως μπορώ να σου πω πως όποιο και να διαλέξεις δεν θα έχεις θέματα αφού κάνεις τις παραμετροποιήσεις που θα σου υποδείξουν από τον skroutz.

Στον παρακάτω σύνδεσμο θα βρεις πληροφορίες για την αίτηση.

https://merchants.skroutz.gr/merchants/ ... ations/new

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!