OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#7602
Καλησπέρα,
Νέος στο opencart αντιμετώπιζω ένα περίεργο πρόβλημα. Έχω ενεργοποιήσει ένα κουπόνι για ποσοστίαια μείωση σε κάποια προΐοντα, έχω ορίσει τα προϊοντα, έχω ορίσεις τις ημερομηνίες τα πάντα.
Κάθε φορά που πάω να το χρησιμοποιήσω βγάζει σφάλμα ότι το κουπόνι έχει λήξει ή έχει χρησιμοποιηθεί πολλές φορές κλπ κλπ.
Όποια βοήθεια ή εναλλακτικές προτάαεις για κάποιο παρόμοι module premium ή free, θα ήταν εξαιρετικά χρήσιμες
#7603
Καλησπέρα,
Αν θες πόσταρε ένα print screen των ρυθμίσεων που έχεις κάνει.
#7605
Καλημέρα,

Οι ρυθμίσεις είναι σωστές. Επειδή έχεις δηλώσει υποκατηγορία, έλεγξε αν στο καλάθι υπάρχει κάποιο προϊόν που έχει ανατεθεί στην υποκατηγορία του κουπονιού.
#7606
Το δοκίμασα και με ξεχωριστά προΐοντα αλλά χωρίς επιτυχία, το ίδιο μήνυμα λάθους.
Βασικά, πριν απευθυνθώ στην εταιρία που το έχει φτιάξει, ηθέλα να δοκιμάσω τη συμπεριφορά του κουπονιού στην εξής περίπτωση:
Αν κάποιος πελάτης προσθέσει στο καλάθι προϊοντα με εκπτώση (χρηισμοποιόντας τον κωδικό του κουπονιού κατά το checkout) και κάποια τα οποία δεν είναι δηλωμένα, η αξία του καλαθιού θα ενημερωθεί κανονικά ή θα εφαρμόστει την εκπτώση στο σύνολο της παραγγελίας;
#7607
- Αν έχεις quick/onepage checkout, γύρισε το κατάστημα προσωρινά στο default theme και κάνε μία δοκιμή.

- Έλεγξε τις ενεργές τροποποιήσεις και απενεργοποίησε τις μία μία προσωρινά να δεις αν επηρεάζουν την λειτουργία του κουπονιού.

- Όταν προστίθενται στο καλάθι προϊόντα που υπάγονται στην έκπτωση κουπονιού και προϊόντα που δεν υπάγονται, η έκπτωση εφαρμόζεται μόνο στο ποσό των κουπονιών που υπάγονται.
#7610
Σε ευχαριστώ για τις απαντήσεις,
Τελικά επικοινώνησα με την εταιρία καθώς υπήρχαν πολλές ενεργές τροποποιήσεις και λύθηκε το θέμα.
Ευχαριστώ και πάλι

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!