OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#7856
Δημιουργώ υποκατηγορίες σε ένα προϊόν π.χ. ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΣΑΛΟΝΙΑ -ΚΑΘΙΣΤΙΚΑ και υποκατηγορίες Γωνίες, Πολυθρόνες, Σύνθετα. Φορτώνω φωτογραφίες σε κάθε υποκατηγορία κι ενώ εμφανίζονται οι υποκατηγορίες που έχω δημιουργήσει αν βάλω τον κέρσορα πάνω στην αρχική κατηγορία (πχ.ΣΑΛΟΝΙΑ) αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα.
Στα ελληνικά αν πατήσω γωνίες θα μου εμφανίσει γωνίες, ενώ αν πατήσω πολυθρόνες θα με ξαναπάει στις γωνίες. Αν έχω τη γλώσσα στα αγγλικά εμφανίζονται κανονικά. (θα πατήσω corner sofas θα με πάει στις corner sofas κι αν πατήσω armchairs θα με πάει στις armchairs αντίστοιχα. Αυτό το πρόβλημα το αντιμετωπίζω όχι σε όλες τις υποκατηγορίες αλλά σε αρκετές απο αυτές.(Παρακαλώ αντιμετωπίστε με με επιείκεια .Είμαι ασχετη)
#7859
Καλησπέρα,

Δεν τίθεται θέμα, όλοι σε κάποιο αντικείμενο είμαστε άσχετοι και γι' αυτό είμαστε εδώ για να βοηθήσουμε. Αν θες γράψε μας την έκδοση του OpenCart και το URL του site για να το δούμε καλύτερα στην πράξη.
#7864
Καλησπέρα,

Το κοίταξα και δείχνει να υπάρχει κάποιο πρόβλημα με την επέκταση SEΟ που έχετε ή σε συνδυασμό με άλλες τροποποιήσεις. Για παράδειγμα βγάζει την ακόλουθη διεύθυνση που δεν θα έπρεπε να εμφανίζει το λεκτικό array. Αυτό οφείλεται σε σφάλμα στον κώδικα:
Κώδικας: Επιλογή όλων
https://epiplosi.gr/σαλονια-–-καθιστικα/Array
Είσαι developer ή καταστηματάρχης;
#7868
Καλησπέρα,

Σε ρώτησα γιατί θα μπορούσες να ήσουν developer και να μην είχες εμπειρία σε OpenCart. Το πρόβλημα δείχνει σύνθετο για να το λύσουμε από το φόρουμ. Ρώτησες την εταιρία που σου έφτιαξε το site αν μπορεί σε βοηθήσει να διορθώσει το πρόβλημα; Αν βρεθεί λύση μπορείς να κάνεις ένα αίτημα εμπορικής υποστήριξης.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!