OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#5402
Καλησπέρα στην κοινότητα. Το πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι το εξής: Σε προϊόντα που έχουν επιλογές μεγεθών S, M, L, XL κ.ο.κ. όταν μηδενίσει κάποιο από αυτά στο στοκ το προϊόν στο φιλτράρισμα το βγάζει ότι υπάρχει σαν μέγεθος ενώ στην πραγματικότητα δεν υπάρχει.
Δηλαδή για να γίνω πιο σαφής, στην περίπτωση με τα παραπάνω μεγέθη έχω βάλει σαν συνολικό στοκ σε ένα προϊόν στην καρτέλα δεδομένα 15 και στις καρτέλα επιλογές στα μεγέθη έχω S=3, M=5, L=4, XL=3. Αν για παράδειγμα τελειώσει το Large στο φιλτράρισμα των προϊόντων της κατηγορίας το δείχνει ότι υπάρχει και σε Large το προϊόν, αλλά όταν μπει κάποιος σε αυτό διαπιστώνει το αντίθετο. Βέβαια το πρόβλημα λύνεται όταν μπω στο προϊόν και αφαιρέσω εντελώς το Large, αλλά αυτό δεν είναι το επιθυμητό, αφού μιλάμε για ένα κατάστημα με πάνω από 1.000 κωδικούς αυτή τη στιγμή που θα γίνουν και πολύ περισσότεροι σύντομα. Άρα είναι λίγο δύσκολο να ασχολείται κάποιος συνεχώς με το αν τελείωσε ένα μέγεθος από κάποιο προϊόν.
Υπάρχει κάτι που κάνω λάθος ή πρέπει να γίνει κάτι άλλο για να διορθωθεί αυτό το bug.
Αναφέρομαι σε OC Version 2.1.0.2 & Journal2.
#5692
Ανανέωσε στην τελευταία έκδοση του journal2. Εάν έχεις ακόμα θέμα, ζήτα βοήθεια από το τμήμα υποστήριξης του Journal Theme. Το θέμα υπήρχε με παλιότερες εκδόσεις σίγουρα.

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!