OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
Άβαταρ μέλους
Από htwp
#6473
Καλησπέρα Αλεξάνδρα,

με ενδιαφέρει και εμένα, όποτε ετοιμαστεί θα ήθελα να δω το demo για τις λειτουργίες.

Σε ευχαριστώ.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#6478
Καλησπέρα Κώστα

Το extension είναι έτοιμο, το eshop μας όμως καθυστερεί λίγο ακόμα λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων.
Προς το παρόν μπορείς να το δεις μόνο ως επισκέπτης σε ένα B2B site πελάτη. Σύντομα θα είναι και σε περισσότερα sites πιο ανοικτά για δοκιμές.
Από Christina
#7608
Alexandra έγραψε: 10 Ιουν 2020, 20:08 Καλησπέρα Κώστα

Το extension είναι έτοιμο, το eshop μας όμως καθυστερεί λίγο ακόμα λόγω ανειλημμένων υποχρεώσεων.
Προς το παρόν μπορείς να το δεις μόνο ως επισκέπτης σε ένα B2B site πελάτη. Σύντομα θα είναι και σε περισσότερα sites πιο ανοικτά για δοκιμές.
Καλησπέρα, είμαι καινούρια στο opencart και ενδιαφέρομαι για το extension αυτό. Υπάρχει κάπου; Μπορώ να το κατεβάσω/αγοράσω;
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#7609
Καλησπέρα Χριστίνα, επικοινώνησε στο peoplescode.com.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#8444
Καλησπέρα,

Δεν γνωρίζω αν υπάρχει κάτι άλλο. Θα σου πω τι κάνει η δική μας επέκταση.

Ελέγξει τον ΑΦΜ στο VIES στον λογαριασμό πελάτη και στο checkout για επισκέπτες και εγγεγραμμένους πελάτες. Αν ο πελάτης είναι εκτός Ελλάδας μπορεί να αφαιρέσει αυτόματα τον ΦΠΑ σε επιλεγμένες χώρες.

Δεν τραβάει τα στοιχεία από την ΑΑΔΕ για τον απλούστατο λόγο ότι δεν είναι σωστό κατά την άποψή μου να παρέχεις δημόσια ένα τέτοιο εργαλείο. Αν μου ζητηθεί ως custom εργασία μπορώ να κάνω τροποποίηση σε πελάτες από Ελλάδα να τραβάει τα δεδομένα από ΑΑΔΕ και από αλλες χώρες από το VIES (έτσι κι αλλοιώς τα τραβάει ήδη από το VIES για τον έλεγχο αλλά δεν τα περνάει στα πεδία).

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!