OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#5786
Αν υπάρχει κάπου online και δεν θέλεις να το δημοσιεύσεις, στείλε πμ το URL να το δω.
#5820
Καλησπέρα, θα μπορούσα να είχα βοήθεια πάνω στο συγκεκριμένο θέμα.
Χρησιμοποιώ 2.3 με journal2.
στο path catalog / view / theme / journal2 / template / product / product.tpl
σε ποιό ακριβώς σημείο χρειάζεται να ενσωματώσω το
<div id="sk-rating"><div id="skroutz-product-reviews-inline" data-product-id="<?php echo $product_id; ?>"></div></div>
εχω δοκιμάσει σε πριν, μετά από <?php if ($review_status) { ?>
αλλά δεν εμφανίζει κατι.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
#5821
Καλησπέρα,

Δεν χρειάζεται να περικλείεις τον κώδικα του Skroutz στο container <div id="sk-rating"></div>.
Αυτό αναρτήθηκε σε προηγούμενο άρθρο ως λύση για συγκεκριμένο σκοπό στο journal v3.x.

Για το journal 2, στο αρχείο catalog/view/theme/journal2/template/product.tpl

πριν από το:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<?php if ($review_status) { ?>
πρόσθεσε αυτό:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<div id="skroutz-product-reviews-inline" data-product-id="<?php echo $product_id; ?>"></div>
Εννοείται ότι για να λειτουργήσει, πρέπει προηγουμένως να έχεις εισάγει τον κώδικα του Skroutz Analytics και να είναι ενεργοποιημένα το Skroutz Analytics και οι "Αξιολογήσεις Προϊόντων Skroutz" από το Skroutz Merchants Area.
#5850
Καλημέρα. Δοκίμασα τον κώδικα που προτείνετε παραπάνω αλλά δεν φαίνεται να δουλεύει σε μένα εκτός κ αν κάνω κάτι λάθος. Στο path που προτείνετε: catalog/view/theme/journal2/template/product εμφανίζεται το αρχείο product.twig. Αλλά δεν εντοπίζω το: <?php if ($review_status) { ?> ώστε να βάλω τον κώδικα για το skroutz. Τι κάνω λάθος;Έχω ενεργοποιήσει skroutz analytics και reviews.Ευχαριστώ.
Opencart:3.0.2.0 Journal:2.16.2
#5852
@King

Καλησπέρα, για την δική σου περίπτωση,

Πάνω από το :
Κώδικας: Επιλογή όλων
{% if review_status %}
Πρόσθεσε αυτό:
Κώδικας: Επιλογή όλων
<div id="skroutz-product-reviews-inline" data-product-id="{{ product_id }}"></div>

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!