OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
#6466
Το κατάστημα που φτιάχνω δε θα έχει στοκ προϊόντων.Θέλω να μπορεί όμως ο πελάτης να αγοράσει ένα προϊόν που θα έχει την ένδειξη "κατόπιν παραγγελίας".Γίνεται με κάποια ρύθμιση ή χρειάζεται κάποιο module;
#6467
Καλημέρα,

στο μενού σύστημα->Τοπική προσαρμογή->Κατάσταση αποθέματος μπορείς να προσθέσεις ακριβώς αυτό "κατόπιν παραγγελίας"

Μετά μέσα σε κάθε προϊόν χρειάζεται να αλλάξεις την κατάσταση αποθέματος στο παραπάνω, αν υπάρχουν πολλά πρϊόντα γίνεται και μέσα από την βάση αφού πάρεις πρώτα ένα backup. Ίσως χρειαστεί και από τις ρυθμίσεις στις επιλογές να είναι επιλεγμένο το "Αγορά Μη Διαθέσιμου Προϊόντος".

Δεν μας έχεις πει ποια έκδοση opencart είναι εγκατεστημένη γιατί τα παραπάνω ίσως αλλάζουν λιγάκι.
#6468
Opencart Έκδοση 3.0.2.1b έχω.Το έφτιαξα.Είχα σταματήσει λίγο καιρό την ενασχόληση μου με τη σελίδα και δε θυμόμουν πώς γινόταν.Τελικά το βρήκα.Είναι η πρώτη φορά που ασχολούμαι με το opencart μέχρι τώρα μόνο με joomla ασχολούμουν!
Ευχαριστώ πάντως για την απάντηση

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Vqmod and SEARCH NOT FOUND

Καλησπέρα, έχω ένα xml που βγάζει αυτό το λάθος […]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!