OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Υποστήριξη εμπορικών και δωρεάν επεκτάσεων & θεμάτων (Themes / Templates)
Από nicoeva
#1035
Πρόσφατα αγόρασα το extension ''ACS Courier Κύπρος με σταθερή τιμή ανά κιλό'' και θέλω να ξέρω πώς να το εγκαταστήσω.
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1042
Καλημέρα, καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα OpenCart.

Όλα τα extensions κανονικά πρέπει να συνοδεύονται από οδηγίες εγκατάστασης. Αν δεν υπάρχουν οδηγίες για το extension που αγόρασες, στείλε μήνυμα στον developer με αυτό το αίτημα.

Γενικά πάντως η εγκατάσταση των περισσοτέρων extensions γίνεται ως εξής.
Ανεβάζεις* τα αρχεία του extension στον κεντρικό φάκελο του OpenCart και μετά από τη διαχείριση, ανάλογα τι τύπος extension είναι (πχ module, τρόπος αποστολής/πληρωμής, σύνολο παραγγελίας), πηγαίνεις στην ανάλογη επιλογή επεκτάσεων, βρίσκεις την καταχώρηση του extension και πατάς εγκατάσταση. Μετά πατάς επεξεργασία και ρυθμίζεις τις παραμέτρους του.

* Τα αρχεία μπορούμε να τα αποσυμπιέσουμε τοπικά και να τα ανεβάσουμε στον φάκελο του OpenCart ή να ανεβάσουμε απευθείας το zip** αρχείο του extension στον φάκελο του OpenCart και να το αποσυμπιέσουμε από την επιλογή αποσυμπίεσης του file manager του control panel μας.
** Ενίοτε τα αρχεία στο zip ενδέχεται να περιλαμβάνονται μέσα σε έναν κεντρικό φάκελο upload. Εμείς ανεβάζουμε μόνο τα αρχεία μέσα στο upload - όχι τον φάκελο upload.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!