OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
Από tednikos
#1183
Στο ευχαριστήριο email που έρχεται στον πελάτη θέλω να αλλάξω τα λογάκια που λέει: "Ευχαριστούμε που επιλέξατε για τις αγορές σας το κατάστημα Το Σπιτικό Delivery. Η παραγγελία σας έχει παραληφθεί και θα εκτελεστεί μόλις επιβεβαιωθεί η πληρωμή της."
Επειδή όμως το κατάστημα είναι online delivery δεν υπάρχει επιβεβαίωση πληρωμής αφού είναι αντικαταβολή. Έτσι θέλω να βγάλω το "Θα εκτελεστεί μόλις επιβεβαιωθεί η πληρωμή της." Το κοματι κώδικα που αναφέρετε σε αυτό είναι το text_greeting όπως είδα από το order.tpl.
Το θέμα είναι που θα βρω αυτό το αρχείο text_greeting για να το διορθώσω όπως θέλω. Μήπως, λέω τώρα γιατί δεν είμαι και γνώστης του OC υπάρχει στα αρχεία της μετάφρασης και είναι μεταφρασμένο έτσι. Αν ισχύει πάλι αυτό τι πρέπει να κάνω;
Για να μην το ξεχάσω έχω OC 1.5.6.4.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1184
Μπορείς να το αλλάξεις τροποποιώντας το περιεχόμενο της σταθερής text_new_greeting στο αρχείο μετάφρασης catalog/language/greek/mail/order.php
Από tednikos
#1185
Σε ευχαριστώ πολύ, άρα καλά κατάλαβα ότι είναι αρχείο μετάφρασης.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!