OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από d_chatzimanolis
#1363
Καλησπέρα σας,

Θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει κάποιο module ώστε να κάνω εύκολα reorder (αλλαγή σειράς) στα προϊόντα ανά κατηγορία.

Επίσης υπάρχει κάποιος τρόπος π.χ αν αναπτύσσω την ιστοσελίδα (Opencart) σε έναν φάκελο με όνομα devpage να βλέπει η τελική μου ιστοσελίδα αυτό τον φάκελο ώστε να μην χρειαστεί να κάνω μεταφορά των αρχείων στον root και αλλαγές στα 2 αρχεία config.php?

Π.Χ στο Wordpress κάτι τέτοιο γίνεται με τον τρόπο που σας επισυνάπτω.

Ευχαριστώ
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1366
Καλησπέρα, εννοείς κάτι τέτοιο;
http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=5751

Καταρχάς δεν θεωρώ σωστό σαν πρακτική αυτό που θες να κάνεις γιατί στην ουσία η μεταφορά του site ειδικά αν έχεις ελάχιστες γνώσεις στο shell είναι υπόθεση μίας εντολής, αλλά ακόμη και από τον file manager του control panel είναι κάτι σχετικά απλό - στο κάτω κάτω μία φορά γίνεται αυτό. Τώρα για να απαντήσω στο ερώτημα σου, όχι δεν γίνεται, γιατί πάντα θα φαίνεται στο url το path (πχ www.mydomain.gr/devpage/index.php?route=common/home) και κάτι τέτοιο φαντάζομαι δεν θα θες να συμβαίνει.
Από d_chatzimanolis
#1367
Το extension είναι αυτό που ήθελα. Ευχαριστώ!

Σχετικά με το 2ο ερώτημα μου, όχι δεν θέλω φυσικά να φαίνεται στο URL το path, αν και στο WP δεν συμβαίνει αυτό με τον τρόπο που σου ανέφερα.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!