OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από giorgfot
#1555
Εχω εδώ και 3 μέρες που δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνες. Κάνω ανέβασμα αρχείου, και ενώ μου γράφει ότι έχει ανέβει με επιτυχία δεν μου το εμφανίζει πουθενά. Γενικότερα αρκετά συχνά έχω προβλήματα με την διαχείριση-φόρτωση των εικόνων. Τι μπορώ να κάνω? (έκδοση 2.0.1.1)
Ευχαριστώ
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1556
Έλεγξε τα permissions των αρχείων που ανεβάζεις ότι είναι 644 και ότι οι φάκελοι image και image/cache είναι εγγράψιμοι
Έλεγξε στα αρχεία config.php ότι οι σταθερή DIR_IMAGE δείχνει τον φάκελλο των εικόνων σου.
Αν χρησιμοποιείς κάποιο CDN για caching στατικού περιεχομένου έλεγξε τις ρυθμίσεις σου.
Από gloster69
#1557
Δοκίμασε να ανεβάσεις με FTP και δες αν έχεις το ίδιο πρόβλημα. Τσέκαρε να μην έχεις ελληνικούς χαρακτήρες στα ονόματα
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1559
Καλά, δεν απάντησα και αμέσως, απλά οι απαντήσεις μας είχαν 4 λεπτά διαφορά . Αν το μετατρέψεις σε Unix Time Stamp είναι μεγάλη απόσταση :)

Όπως και να 'χει, όσο περισσότερες απαντήσεις δημοσιεύονται, τόσο το καλύτερο για το φόρουμ.
Από giorgfot
#1560
Το όλο πρόβλημα δημιουργήθηκε επειδή είχα ελληνικούς χαρακτήρες στο όνομα των φωτογραφιών!!! ευχαριστώ πολύ για την άμεση βοήθεια.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!