OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από gregor
#1788
Καλημέρα σας,

χρησιμοποιώ την έκδοση 2.0.2.0.

Θέλω να ρωτήσω αν ειναι εφικτό να υπάρχει μια συγκεκριμενη κατηγορία προϊόντων στα οποία οταν θα μπαίνει ο πελάτης να μην του εμφανιζει την τιμη του προϊόντος αλλα βαση του ταχυδρομικου κώδικα που θα δωσει σε ενα πεδίο, μετα να του εμφανισει την τιμη του προιοντος η οποια θα περιλαμβανει και τα μεταφορικα για τα οποια εχει γινει ποιο μπροστα ο υπολογισμός τους....

Το ξερω ακουγετε λιγο πολυ εξειδικευμενο, αλλα λεω μήπως το αντιμετωπισε καποιος αλλος.

Ευχαριστώ!
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1792
Καλημέρα, καλωσόρισες στην Ελληνική κοινότητα OpenCart.

Αυτό χρειάζεσαι δεν υπάρχει έτοιμο. Παρόλο που υπάρχουν διάφορα extensions υπολογισμού μεταφορικών βάσει ταχυδρομικού κώδικα, ο συνδυασμός απόκρυψης και εμφάνισης της τιμής προϊόντος ανάλογα τον ταχυδρομικό κώδικα είναι κάτι που θα χρειαστεί custom ανάπτυξη από developer.
Από gregor
#1794
Καλησπέρα και καλώς σας βρήκα!

ξέρουμε κάποιον ή κάποια που μπορεί να το αναλάβει? Ας έρθει σε επικοινωνία μαζί μου μέσω πμ. ( δεν ξέρω αν επιτρέπει ο κανονισμός του φόρουμ τέτοιες ερωτήσεις :?: )
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1795
Το επιτρέπει, μπορείς να κάνεις ένα αίτημα εμπορικής ανάπτυξης εδώ για να πάρεις προσφορές με πμ.
Από gregor
#1796
Εντάξει θα το φροντίσω, σ' ευχαριστώ για την ενημέρωση.

Κάτι άλλο όμως τώρα που παρατηρησα, στην παραπάνω έκδοση που γράφω και στην καρτέλα "πληρωμές" η σελίδα είναι τελείως άδεια, να οφείλεται στην μετάφραση ή είναι κάποιο bug? Απ ότι κατάλαβα εκεί μέσα θα έπρεπε να βρίσκονται οι τρόποι πληρωμής κανονικά όπως αντικαταβολη, τραπεζικός λογαριασμός κτλ
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1797
Άνοιξε νέο θέμα
Από gregor
#1798
Εγκατεστησα την εκδοση OC 2.0.2.0 GR Translation Opencart-Hellas rev1.1 ειχα την 1.0 και εμφανιστηκαν ολα οποτε ειμαι ενταξει.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!