OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Άβαταρ μέλους
Από Paris
#1825
Καλησπέρα, όταν στέλνουν από την φόρμα επικοινωνίας mail έρχεται στο admin mail 2 φορές και όταν γίνεται παραγγελία 3 φορές, έχω πειραματιστεί και με το default template και με τις γλώσσες αλλά τα ίδια.
Η ρύθμιση είναι σε mail function.

oc 2.0.1.1
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1826
Καλησπέρα

- Στην καρτέλα mail έχεις ορίσει κάποιο mail;
- Αν έχεις εγκατεστημένο vQmod έλεγξε αν υπάρχει κάποια τροποποίηση του system/library/mail.php
- Στο control panel του διακομιστή σου έλεγξε στις ρυθμίσεις των email αν έχεις ορίσει mail forwarders.
- Στην έσχατη στήσε προσωρινά σε ένα υποφάκελο ένα φρέσκο OpenCart με το default template και αν το πρόβλημα παρουσιάζεται κι εκεί τότε ανέφερε το πρόβλημα στον hosting provider.
Άβαταρ μέλους
Από Paris
#1829
Καλησπέρα.
e-mail έχω ορίσει [email protected].
vQmod έχω εγκαταστήσει.
Στο mail.php δεν βλέπω κάποια τροποποίηση (εκτός αν πρέπει να δω κάτι συγκεκριμένο) απενεργοποίησα για δοκιμή
Κώδικας: Επιλογή όλων
//$header .= 'Reply-To: =?UTF-8?B?' . base64_encode($this->replyto) . '?=' . ' <' . $this->from . '>' . $this->newline;
αλλά τίποτα.
Στο control panel δεν έχει οριστεί κάποιο forward
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#1830
Στην καρτέλα Mail δεν χρειάζεται να ορίσεις email. Η εφαρμογή χρησιμοποιεί το email της καρτέλας "Γενικά" (General). Αν δεν είναι αυτο, δοκίμασε να αφαιρέσεις προσωρινά όλα τα vQmods από τον φάκελο vqmod/xml εκτός από το "vqmod_opencart.xml".
Άβαταρ μέλους
Από Paris
#1831
Opencart-Hellas έγραψε:Στην καρτέλα Mail δεν χρειάζεται να ορίσεις email. Η εφαρμογή χρησιμοποιεί το email της καρτέλας "Γενικά" (General). Αν δεν είναι αυτο, δοκίμασε να αφαιρέσεις προσωρινά όλα τα vQmods από τον φάκελο vqmod/xml εκτός από το "vqmod_opencart.xml".
σε ευχαριστώ λύθηκε αφαίρεσα από το mail από την καρτέλα mail

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!