OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#1877
Γεια σας κι απο μενα. Μια ερώτηση παρακαλώ. Όταν πηγαίνω να κάνω register στον πίνακα "Τα Προσωπικά σας Στοιχεία" απουσιάζει το πεδίο "Επωνυμία" το οποίο μέσα απο τα User Groups το έχω ρυθμίσει ως απαραίτητο. Αντ' αυτού εμφανίζεται ενα πεδίο "Επωνυμία" στον πίνακα "Η Διεύθυνσή σας". Άρα υποθέτω οτι το πεδίο που είναι δηλωμένο ως "απαραίτητο" δεν εμφανίζεται και ως εκ τούτου δεν ολοκληρώνεται η εγγραφή.
Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω γι'αυτό; Ευχαριστώ
Εικόνα
Εικόνα
#1880
Καλησπέρα

Η δημοσίευση σου μεταφέρθηκε εδώ γιατί δεν έχει σχέση με το vQmod επιλογής απόδειξης ή τιμολογίου κατά το checkout.

- Τι έκδοση OpenCart έχεις;
- Έχεις εγκατεστημένο κάποιο extension που τροποποιεί τις σελίδες εγγραφής πελατών;
#1881
Συγνώμη για το off-topic. Νόμιζα ότι σχετίζεται με το Vqmod.

Χρησιμοποιώ την έκδοση 2.0.3.1 και δεν έχω κάποιο extension για το registration. Σημειώνω επίσης ότι χρησιμοποιώ custom theme και όχι το default το οποίο βέβαια μπορεί να είναι ο ένοχος.
Ευχαριστώ
#1882
Δοκίμασες να το γυρίσεις στο default θέμα να δεις πως λειτουργεί εκεί;

Σχετικά με την επωνυμία, στην έκδοση που έχεις είναι φυσιολογικό να εμφανίζεται στη διεύθυνση.
#1884
ΌΚ, λύθηκε το πρόβλημα. Έσβησα τα παλιά και δημιούργησα εκ νέου τα Προσαρμοσμένα Πεδία και τους άλλαξα την προτεραιότητα προβολής. Μετά από αυτό όλα δουλεύουν κανονικά. Δεν κατάλαβα που είχε το πρόβλημα πριν, μάλλον δεν εμφανιζόταν το πεδίο λόγω προτεραιότητας προβολής; Όπως και να χει, ολα ΟΚ.
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!