OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#1933
Καλησπέρα, θα ήθελα την βοήθεια σας σε κάτι σχετικά απλό που όμως δεν μου βγαίνει και δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Ενώ από τις επιλογές δημιουργώ το "μέγεθος" και επιλέγω στον τύπο "Μενού επιλογών" μου εμφανίζεται το μέγεθος όπως στην παρακάτω φωτό.
Εικόνα

ενώ εγω το θέλω έτσι:

Εικόνα

που μπορεί να οφείλεται ξέρει κάποιος να μου πει;

Ευχαριστώ! ;)
#1937
Γεια σου DiCharis,

γράφεις:
Μενού επιλογών δεν εμφανίζεται
Πού δεν εμφανίζεται το μενού?

Το πρόβλημα είναι με την εικόνα ή με το μενού?
Τι έκδοση OC χρησιμοποιείς?
#1939
Σε κάθε προϊόν δεν μου εμφανίζεται το μέγεθος του δαχτυλιδιού (No.55, No56 κλπ) όπως πρέπει και τα βγάζει το ένα δίπλα στο άλλο όπως στην φωτο 1, ενώ το μέγεθος θα έπρεπε να εμφανίζεται σαν μενού όπως στην φωτό 2.

Χρησιμοποιώ Έκδοση 2.0.3.1 και το template journal, μήπως είναι κάποια προεπιλογή του συγκεκριμένου template;;;
#1944
Σε κάθε προϊόν δεν μου εμφανίζεται το μέγεθος του δαχτυλιδιού (No.55, No56 κλπ) όπως πρέπει και τα βγάζει το ένα δίπλα στο άλλο όπως στην φωτο 1, ενώ το μέγεθος θα έπρεπε να εμφανίζεται σαν μενού όπως στην φωτό 2.
Στην επιλογή που δημιούργησες με όνομα Μέγεθος, πρέπει σαν τύπο να ορίσεις select όπως την εικόνα. Αν εμφανίζει πάλι το ίδιο κατά πάσα πιθανότητα είναι θέμα του template. Το καλύτερο είναι να στείλεις mail στο developer που το αγόρασες.
Πρέπει να συνδεθείτε για να δείτε τα συνημμένα αρχεία σε αυτήν τη δημοσίευση.
#1945
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση! ;)

Ναι αυτό έχω επιλέξει γι' αυτό μου φάνηκε παράξενο που δεν δουλεύει
Εικόνα

Θα επικοινωνήσω μάλλον με τον developer, δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο και πάλι ευχαριστώ!
#1947
Το βρήκα, έπρεπε να απενεργοποιήσεις την επιλογή εμφάνισης που είχε το συγκεκριμένο template από τις ρυθμίσεις του και να επιλέξεις την προεπιλογή του OC.
#1948
Τέλος καλό όλα καλά.
Η γνώμη μου πάντως ένας τύπος επιλογής όπως Radio βοηθάει το χρήστη με μια ματιά να βλέπει όλες τις επιλογές που του προσφέρει το κατάστημα.

Καλή δουλειά.
#1949
Ναι έχεις δίκιο αλλά όταν έχεις 10-16 μεγέθη σε κάποια προϊόντα είναι λίγο δύσκολο, το έκανα σε άλλες επιλογές που είναι 3-4 όπως η επιλογή χρώματος.

Ευχαριστώ καλή συνέχεια!

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!