OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#2411
Καλημέρα σε όλους,
Έχω να θέσω ένα ακόμα προβληματάκι που προέκυψε.
Όπως μου σύστησε ο !!! στο Opencart τα λάθη τα βρίσκουμε εύκολα στα Εργαλεία > Καταγραφή σφαλμάτων στον Administrator.

Μέχρι χθες δεν είχε κανένα λάθος το site μιας και χθες τελείωσα την εγκατάσταση και σήμερα που μπήκα να το ελέγξω πάλι, γιατί έπαθα μια φοβία με τα λάθη, μου βγάζει 2 error

2015-10-17 1:42:25 - PHP Warning: mail() has been disabled for security reasons in /....../public_html/system/library/mail.php on line 164

2015-10-17 1:42:25 - PHP Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /...../public_html/index.php:98) in /home/stefano/public_html/system/library/response.php on line 12

για το mail θα απευθυνθώ στο server, το δεύτερο πρόβλημα είναι επειδή σταμάτησε να λειτουργεί το mail ή φταίει κάτι άλλο, πάντως χθες δεν είχα τίποτα από error σήμερα εμφανιστήκαν και τα 2 μαζί και από ότι βλέπω και τα 2 δείχνουν την ίδια στιγμή το λάθος
2015-10-17 1:42:25
2015-10-17 1:42:25

οπότε να υποθέσω ότι αν ανοίξει το mail θα εξαφανιστούν ή θα πρέπει να κάνω και κάτι άλλο;

Σας ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια εκ των προτέρων, δεν θα τα κατάφερνα χωρίς εσάς!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος spirosk80 την 21 Οκτ 2015, 0:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
#2412
Ξέχασα να αναφέρω το όνομα του ατόμου που με βοήθησε, συγνώμη,
έβαλα !!! γιατί δεν θυμόμουν τι στιγμή που έγραφα το όνομα, είναι ο gxHL που με βοήθησε πάρα πολύ.

Επίσης δεν ανέφερα ότι διάβασα και 2 post στο forum με παρόμοιο πρόβλημα αλλά δεν ταίριαζαν στην περίπτωσή μου, είναι τα εξής:

viewtopic.php?f=21&t=178&p=875&hilit=he ... nt+by#p875

viewtopic.php?f=8&t=156&p=750&hilit=hea ... nt+by#p750

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!