OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#2437
Τις Ρυθμίσεις για το gmail τις πήραμε από εδώ

https://medium.com/@BENJITHREESTACK/how ... .39yr8o952

Έκανα ακριβώς ότι λέει αλλά τίποτα, ναι έχω VPS (Virtual Private Server) αλλά δεν μου δίνει ελέγχω στο root άμα το λέω καλά. Εγώ απλά πράγματα μπορώ να κάνω με το WHM όχι πολύπλοκα. Τώρα για να τροποποιήσω το php.ini δεν γνωρίζω, όσο για το mail function δεν γνωρίζω αν το ενεργοποίησε.
#2438
Καλημέρα
όσο για το mail function δεν γνωρίζω αν το ενεργοποίησε.
Δεν έχεις παρά να τον ρωτήσεις... Μόνο ρωτώντας και διαβάζοντας θα μάθεις να χειρίζεσαι σωστά τον λογαριασμό σου.

Σχετικά με το gmail, διέγραψε το αρχείο σφαλμάτων του opencart (error log), επανέλαβε τη δοκιμή όπως είχες κάνει και πες μας αν δημιουργούνται εγγραφές σφαλμάτων.
#2439
Περιμένω απάντηση από το server, αυτό είναι το μήνυμα από το "Error Logs" όταν έβαλα τις ρυθμίσεις του gmail.

2015-10-23 12:30:03 - PHP Warning: fsockopen() [<a href='function.fsockopen'>function.fsockopen</a>]: unable to connect to ssl://smtp.gmail.com:465 (Connection timed out) in /home/***/public_html/system/library/mail.php on line 170
2015-10-23 12:30:03 - PHP Notice: Error: Connection timed out (110) in /home/***/public_html/system/library/mail.php on line 173
#2440
Οκ, είναι κλειστό το port 465 στον server σου και δεν μπορεί να επικοινωνήσει με τον mail server του gmail με ssl. Ζήτησε από τον τεχνικό να ανοίξει το port 465. Όλα αυτά αναφέρονται αναλυτικά στο θέμα viewtopic.php?f=9&t=196

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!