OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από malam
#2444
Καλησπέρα, έχω πειράξει τον κώδικα σε αρκετές σελίδες για να καλύψω κάποιες ανάγκες μου, σε κάποιο ενδεχόμενο Update του Opencart λογικά, όλες αυτές οι αλλαγές θα χαθούν. Υπάρχει τρόπος να το αποφύγω αυτό, ώστε να μην χαθούν οι αλλαγές?
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#2445
Μπορείς να χρησιμοποιήσεις το vQmod για να έχεις τις τροποποιήσεις σου "φορητές".

Πάντως αν χρησιμοποιείς την v2.0.3.1, δεν χρειάζεται να σε απασχολεί από τώρα η αναβάθμιση. Το OpenCart είναι ασφαλής εφαρμογή και δεν χρειάζεται να κάνουμε αναβάθμιση κάθε φορά που βγαίνει νέα έκδοση. Γενικά στο OpenCart αναβαθμίζουμε όταν χρειαζόμαστε κάποια λειτουργία που υπάρχει μόνο σε κάποια νεότερη έκδοση ή το site που έχουμε θεωρείται αρκετά παρωχημένο τεχνολογικά σε σχέση με το τι επικρατεί σήμερα. Για παράδειγμα οι εκδόσεις από 1.5.4.1 έως 1.5.3 καλό είναι να αναβαθμίζονται ενώ οι εκδόσεις 1.5.2.1 και πίσω θεωρώ ότι είναι υποχρεωτικό να αναβαθμίζονται. Αν τώρα κάποιος έχει έκδοση 1.5.5.1 και πάνω και είναι ικανοποιημένος από το κατάστημα του δεν χρειάζεται να πειράξει τίποτα.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!