OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
Από tednikos
#2681
Έχω ένα πρόβλημα με το φόρτωμα της σελίδας. Ενώ η σελίδα ανοίγει κανονικά επάνω στη μπάρα του URL δείχνει ότι φορτώνει και κάνει περίπου 30 δευτερόλεπτα μέχρι να σταματήσει. Το πρότυπο είναι από quikstart και το έκανε από την πρώτη στιγμή. Τι μπορεί να φταίει μπορεί κανείς να βοήθήσει; Η σελίδα είναι αυτή και είναι OC 1.5.6.4.
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#2684
Καλησπέρα, σύμφωνα με το εργαλείο από το pingdom http://tools.pingdom.com/ έχεις κάποιες μεγάλες εικόνες που αργούν να φορτώσουν (150-200 kb) Δοκίμασε να φορτώσεις την σελίδα χωρίς αυτές να δεις αν αυτά σου δημιουργούν το πρόβλημα.

Από εκεί και πέρα θα δεις υπάρχει ένα σφάλμα
browser-sync-client.1.3.7.js
golden-pizza.gr:3000/
Δεν έχω ιδέα τι το προκαλεί αυτό...

Και μερικά javascript αρχεία
jquery-ui-1.8.16.custom.min.js
golden-pizza.gr/catalog/view/javascri…
Το τελευταίο κάνει περίπου 10 δευτερόλεπτα να φορτώσει.
Είναι υπερβολικό... έχεις κάνει τροποποιήσεις στο template;
Από tednikos
#2685
Δεν έχω πειράξει τίποτα από αρχεία ακόμα. Ήταν από quickstart και από την πρωτη στιγμή το πάθαινε αυτό, ενώ το demo τους δεν έχει τέτοιο θέμα. Απενεργοποίησα τα πάντα στη αρχική σελίδα με τις μεγάλες σε όγκο εικόνες και πάλι το πρόβλημα παραμένει.
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#2686
Μήπως να στείλεις ένα μήνυμα στον Dev. Αλλιώς περίμενε κάποια απάντηση από τον Admin ίσως να μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο.

Δικιά μου γνώμη πάντως τα quickstart δεν είναι καλή αρχή. Είναι απλά να δεις πως δουλεύει κάτι , εγώ θα το έκανα καθαρή εγκατάσταση.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!