OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#3146
Καλησπέρα και συγχαρητήρια για την δουλειά την οποία κάνετε.

Υπάρχει κάποιο extension για τα φίλτρα, ώστε να λειτουργούν συνδιαστηκά και αφαιρετικά ;;; Δηλαδή:
Όταν επιλέγω ένα φίλτρο να βλέπω από το σύνολο των προϊόντων π.χ. από τα 1000 να έχω σαν αποτέλεσμα αναζήτησης και να βλέπω τα 500. Στην συνέχεια με την χρήση δεύτερου φίλτρου από τα 500 να βλέπω π.χ. τα 200 και ούτω κάθε εξής μέχρι να φτάσω στο μοναδικό προϊόν βάση των φίλτρων που χρησιμοποιώ !!!

Ευχαριστώ εκ' των προτέρων
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος kirktop την 21 Μαρ 2016, 22:45, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
#3147
Καλησπέρα και καλώς ήρθες στην Ελληνική κοινότητα του opencart.

Θα μας ήταν σημαντικό να αναφέρεις την έκδοση που χρησιμοποιείς για να μπορέσουμε να βοηθήσουμε όσον το δυνατόν περισσότερο και πιο συγκεκριμένα.

Μπορείς να ρίξεις μια ματιά (πολύ καλό και το χρησιμοποιούν αρκετοι όπως θα δεις) εδώ
http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=18258
κάνει για την έκδοση 1.5.χ και για 2.χ
επίσης άλλο extension αλλά μόνο για έκδοση 2.χ εδώ.
http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=19184
#3149
Ότι έχει δοκιμάσει ένας πελάτης μου είχε θέμα στο κομμάτι της αναζήτησης.
Κόλλαγε εκεί για κάποια δευτερόλεπτα όταν έκανες επιλογή και ο λόγος είναι πως έχει 500+ κατηγορίες ειδών.
#3150
Με 500 κατηγορίες δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ. Ίσως αν έστελνες κάποιο email στους developers των δυο extension να σου δώσουν αν υπάρχει δυνατοτητα μια trial έκδοση για μερικες μέρες να τα δοκιμάσεις...

Μπορείς να μας πεις ποιά έκδοση opencart χρησιμοποιείς?
#3151
Και τα 2 είναι αγορασμένα και πλέον σε αχρηστία όσο αφορά την αναζήτηση.
Στην κάθε κατηγορία λειτουργεί κανονικά.
Μίλησα και με τους 2 αλλά μου είπαν πως δεν μπορούν να υποστηρίξουν τόσες κατηγορίες και είναι φυσιολογικό.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!