OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν ρυθμίσεις λειτουργίας της εφαρμογής.
Από vsrho
#3244
Καλησπέρα,

Νέος μέλος στο φόρουμ.

Σχεδιάζω ενα eshop για ενα συνεργάτη μου με τη χρήση του opencart και έχω ορισμένες απορίες. Να σας αναφέρω οτι χρησιμοποιώ την έκδοση 2.1.0.2 με το default theme και τρέχει σε nginx webserver με mariadb για db server.

1. Θα ήθελα να εμφανίσω τα payment method logos στο footer του theme. Υπάρχει κάποιος εύκολος τρόπος που μπορεί να γίνει αυτό;

2. Υπάρχει η δυνατότητα να κάνω εισαγωγή ενός προιόντος που να έχει απειρο quantity και να μην χρειάζεται για κάθε εισαγωγή να κάνω substrack stock.

3. Υπάρχει τρόπος να έχω ορισμένα προιόντα που δεν θα έχουν τιμή αλλά η τιμή τους να καθορίζεται απο checkboxes που θα βρίσκονται στις διαθέσιμες επιλογές και ανάλογα με το ποιό ckeckbox επιλέγει ο πελάτης; Για παράδειγμα όπως γίνεται σε αυτό το eshop: http://goo.gl/uYgJFx

4. Ο συνεργάτης μου θέλει να στέλνει και στο εξωτερικό. Ποιος είναι ο ασφαλέστερος τρόπος και πιο ορθός τρόπος να στήσω τα Countries, Zones κλπ.;

Εκτιμώ την οποιαδήποτε βοήθεια και συμβουλή.

Ευχαριστώ θερμά.
Άβαταρ μέλους
Από Alexandra
#3246
Καλησπέρα,

1. Ναι, πρόσθεσε τα στο default/template/common/footer.tpl με HTML.
2. Όχι, ψάξε για λύσεις στο κατάστημα των extensions
3. Ναι με τις επιλογές (options)
4. Φτιάξε γεωγραφικές ζώνες ανάλογα με τις χρεώσεις της εταιρίας αποστολής που θα χρησιμοποιήσεις. Στη μέθοδο αποστολής δηλώνεις τις ανάλογες χρεώσεις ανά ζώνη.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!