OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από i7racing
#329
Καλησπέρα σε όλους,

θέλω στο eshop στα προϊόντα να εμφανίζεται η τιμή με το ΦΠΑ χωρίς από κάτω να εμφανίζεται η καθαρή αξία.
Επίσης αν είναι δυνατό όταν εισάγουμε προϊόντα να καταχωρούμε τελική τιμή με ΦΠΑ.
Ευχαριστώ προκαταβολικά.
#330
Καλησπέρα
θέλω στο eshop στα προϊόντα να εμφανίζεται η τιμή με το ΦΠΑ χωρίς από κάτω να εμφανίζεται η καθαρή αξία.
Επίσης αν είναι δυνατό όταν εισάγουμε προϊόντα να καταχωρούμε τελική τιμή με ΦΠΑ.
Αν πουλάς μόνο λιανική και ο ΦΠΑ είναι ενιαίος σε όλες τις ζώνες, τότε μπορείς να καταχωρείς τις τιμές με τον ΦΠΑ και για να μην εμφανίζεται από κάτω η τιμή χωρίς φόρο (που θα είναι ίδια), στις ρυθμίσεις-> Επιλογές επίλεξε "Όχι" στο "Εμφάνιση Τιμών με Φόρο" (Display Prices With Tax). Επίσης αφαίρεσε ότι φορολογικές κλάσεις έχουν ανατεθεί στα προϊόντα.
#331
Opencart-Hellas έγραψε:Καλησπέρα
θέλω στο eshop στα προϊόντα να εμφανίζεται η τιμή με το ΦΠΑ χωρίς από κάτω να εμφανίζεται η καθαρή αξία.
Επίσης αν είναι δυνατό όταν εισάγουμε προϊόντα να καταχωρούμε τελική τιμή με ΦΠΑ.
Επίσης αφαίρεσε ότι φορολογικές κλάσεις έχουν ανατεθεί στα προϊόντα.
Αν το κάνουμε αυτό, τότε για πώληση σε νησί με τιμολόγιο πως θα γίνει;
Υπάρχουν μερικοί που θα θελήσουν να εκδώσουν τιμολόγιο σε νησί.
#332
Η παραπάνω μέθοδος που σου πρότεινα ισχύει μόνο για καταστήματα που πωλούν λιανική. Αν πουλάς χονδρική και λιανική θα χρειαστείς custom τροποποιήσεις στον κώδικα του template σου σε αρκετά σημεία.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!