OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
Από VaGeLiS3
#3322
Καλησπέρα,

παρατήρησα ότι όταν πατάς από την αρχική σελίδα ένα προϊόν, τότε εμφανίζει σαν breadcrumb μόνο το όνομα του προϊόντος καθώς και το εικονιδιο της αρχικής σελίδας. Το ίδιο γίνεται και όταν πας από τους κατασκευαστές και πατάς σε ένα προϊόν.

Θα ήθελα να εμφανίζεται πάντα το πλήρες breadcrumb του προϊόντος. Υπάρχει κάποιος τρόπος;

Χρησιμοποιώ την έκδοση 2.1.0.2. Είδα ότι υπάρχουν κάποιες λύσεις για 1.5.6.4

Ευχαριστώ
Από billkou
#3326
Υπάρχουν extensions για αυτό το "πρόβλημα" που είτε λύνουν μόνο αυτό ( το path δηλαδή ) είτε έιναι ολοκληρωμένες SEO λύσεις.

Ένα αρκετά καλό extension για SEO, το οποίο δεν έχω δουλέψει σε site μου αλλά από το demo του δείχνει προσεγμένο αλλά και με πολλές επιλογές που δεν έχουν άλλα αντίστοιχα extensions στο market place είναι αυτό :

http://www.opencart.com/index.php?route ... %20package
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#3335
Υπάρχει μια πιο οικονομική λύση για το συγκεκριμένο :)
http://www.opencart.com/index.php?route ... on_id=4085

EDITED :D
Από billkou
#3339
gxHL έγραψε:ready ;) θα διαγράψω τα τελευταία ποστ το γράφω απλά να σου έρθει ειδοποίηση :)
Σωστος :)

Να ρωτήσω κάτι τώρα μιας και σε βρήκα :P

Το παραπάνω extension έρχεται σε conflict με το opencart seo pack pro; Γιατί έδωσα που έδωσα πόσα λεφτά για να το αγοράσω, αν είναι να πάρω και αυτό για το path, μιας και με ενδιαφέρει και εμένα, να κοιτάξω να πάρω κάτι με μικρή πιθανότητα να μη δουλεύει.

Έχεις μήπως ιδέα;
Άβαταρ μέλους
Από Arthouros
#3341
Δεν νομίζω ...
Από billkou
#3342
gxHL έγραψε:Δεν νομίζω ...
Θα το ρωτήσω και στον dev αλλά να πω την αλήθεια ούτε και εγώ περιμένω να δουλέψει.

Θα ενημερώσω και το thread εφόσον λάβω απάντηση, για όποιον ενδεχομένως να ενδιαφέρεται.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!