OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#3124
Καλησπέρα,

Μετά την εγκατάσταση της Ελληνικής γλώσσας, όταν αλλάζω από αγγλικά σε ελλήνικα μου βγάζει στο header το εξής μήνυμα :

Warning: sprintf() [function.sprintf]: Too few arguments in /home/griveshop/public_html/system/modification/catalog/controller/common/header.php on line 64

Καμιά ιδέα?

Ευχαριστώ
#3125
Καλημέρα, σε ποια έκδοση OpenCart εγκατέστησες τη γλώσσα;
#3447
Καλησπέρα,

έκανα εγκατάσταση της ελληνικής γλώσσας σύμφωνα με τις οδηγίες, έκανα απενεργοποίηση της Αγγλικής και όχι διαγραφή, μου εμφανίζει στην front έκδοση μόνο ελληνικά, όλα καλά.

Μετά από 2 ημέρες παρατηρώ ενώ πριν δεν εμφάνιζε να συμπληρώσω και τα Αγγλικά στα προϊόντα, πελάτες κ.λ.π. τώρα π.χ. στα προϊόντα πρέπει να συμπληρώσω και την Αγγλική έκδοση ειδάλλως δεν με αφήνει να αποθηκεύσω.

Τι μπορεί να συνέβει?


OpenCart 2.2.0.0
Template Journal
#3449
Καλησπέρα, αν θες να μην απαιτείται η εισαγωγή Αγγλικών στη διαχείριση, θα πρέπει να απεγκαταστήσεις την Αγγλική γλώσσα
#3452
Μόλις είδα ότι ενημερώθηκε το extension για αυτό που ζητάει ο asusnet παραπάνω, αλλά απασχολούσε ( και ακόμα απασχολεί ) και εμένα.

http://www.opencart.com/index.php?route ... n_id=21064

Είναι αρκετά χρήσιμο, θα το αγοράσω.

Υ.Γ. Μόλις το αγόρασα ( βραδινό shopping therapy :mrgreen: ) και δουλεύει μια χαρά.

Αρκετά σημαντικό feature το συγκεκριμένο.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!