OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#3958
Καλησπέρα.

Έχω ξεκινήσει ένα e-shop με την έκδοση 2.3.0.2 και προσπαθώ να βάλω μερικά έξτρα mails για να μου έρχονται όλες οι ειδοποιήσεις χρησιμοποιώντας την σχετική λειτουργία Additional Alert Mail που έχει το σύστημα, αλλά δεν μου δουλεύει. Ουσιαστικά δεν δέχεται και δεν αποθηκεύει τα mails που του γράφω.

Υπάρχει κάποια λύση ή είναι bug του OC στην έκδοση αυτή;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για την βοήθεια.
#3982
Δεν μου δίνει κανένα error. Απλά βάζω κάποια επιπλέον e-mails για να παίρνω κι εκεί τις ειδοποιήσεις, παραγγελίες κ.λ.π. πατάω αποθήκευση, μου λέει "εντάξει" και όταν ξαναμπαίνω δεν βλέπω πουθενά τα e-mail που καταχώρησα. Τα χάνει δηλ. Δεν τ' αποθηκεύει, και επομένως δεν λειτουργεί αυτή η επιλογή.
#3984
Στην καρτέλα Διακομιστή, που γράφει εμφάνιση ή/και καταγραφή errors, το έχεις ανοιχτό στο καταγραφή;

Εάν ναι, στον φάκελο system/storage/logs και το αρχείο error.log θα έχει το error.
#4008
Πολύ περίεργο το πρόβλημα σου... συνήθως απλά δεν πηγαίνουν τα μαιλ :P

Αν και θα έπρεπε να σου βγάλει κάποιο μήνυμα λάθους μήπως δεν έχεις σωστά δικαιώματα;
Πήγαινε από το Admin > System > Users > User Groups και δώσε full δικαιώματα στον administrator.

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

email μέσω SMTP

Καλημέρα, Το έχω δοκιμάσει και με ssl:////mail.m[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!