OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν τη γενικότερη λειτουργία του Opencart.
#486
Καλησπέρα και πάλι.
έχω το sportsmass.gr και όταν κάποιος μπει στην σελίδα μου, θα πάνω πάνω: ΑΡΧΙΚΗ ΛΙΣΤΑ ΕΠΙΘΥΜΙΩΝ Ο ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟΣ ΜΟΥ ΚΑΛΑΘΙ ΑΓΟΡΩΝ ΑΓΟΡΑ ΣΥΝΔΕΣΗ ή ΕΓΓΡΑΦΕΙΤΕ

θα ήθελα να μου πει κάποιος αν ξέρει πως να βγάλω τελείως τα λογαριασμός, καλάθι, αγορά σύνδεση ή εγγραφή.

Και επίσης πως θα μπορούσα να βάλω στην θέση αυτών κουμπιά facebook, twitter.

Ποιο php αρχείο πρέπει να πειράξω για να τα σβήσω;
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος charalabos την 14 Οκτ 2014, 10:23, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
#487
Λογικά εφόσον εμφανίζεται παντού πρέπει να είναι στο:
catalog/view/theme/το-όνομα-του-template-σου/template/common/header.tpl
Μπορείς να βρεις έτοιμο κώδικα για τα κουμπιά των social media στις σελίδες υποστήριξης τους:
https://developers.facebook.com/docs/plugins
https://dev.twitter.com/web/overview

Υ.Γ.
Στην σελίδα σου υπάρχει πάνω πάνω ένα:
Κώδικας: Επιλογή όλων
';
Κάπου σου έχει ξεφύγει. Το πιθανότερο είναι στα αρχεία γλώσσας που έφτιαξες. Έλεγξε τα αν είναι κάπου διπλά, ή αν υπάρχει ανάμεσα στις μονές αποστρόφους που περικλείουν το κείμενο κάποια επιπλέον απόστροφος που πρέπει να να γίνει escape και να γραφτεί με backslash.
πχ το
Κώδικας: Επιλογή όλων
Σ' ευχαριστώ πολύ
Γράφεται
Κώδικας: Επιλογή όλων
Σ\' ευχαριστώ πολύ
#506
Κατάφερα και τα έσβησα αυτά που ήθελα από την πάνω πλευρά αλλά τώρα έχω ένα άλλο πρόβλημα. μόλις ολοκληρώνω μια νέα παραγγελία πάνω πάνω εκεί που ήταν τα αρχική καλάθι λίστα επιθυμητών μου βγάζει το εξής;

Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/www/ximaira/sportsmass.gr/www/catalog/controller/checkout/success.php on line 56'; 

Δείτε εδώ: http://prntscr.com/4olqg3
#507
Αααα και δεν μπορώ να βρω αυτό '; από που προέρχεται!!!
#508
Έλεγξε το ακόλουθο αρχείο μετάφρασης, πρέπει να έχεις εισάγει κατά λάθος παραπάνω ένα/ ή περισσότερα %s
/catalog/language/η-γλώσσα-σου/checkout/success.php
Αααα και δεν μπορώ να βρω αυτό '; από που προέρχεται!!!
Σου εξήγησα και σε προηγούμενο ποστ. Έχεις πειράξει κάποιο αρχείο μετάφρασης ή αρχείο tpl και το έχεις ξεχάσει. Έλεγξε αρχικά το αρχείο μετάφρασης header.php και το αρχείο template header.tpl.

Υ.Γ. Ρίξε σε παρακαλώ μία ματιά στους κανόνες χρήσης του φόρουμ. Σε κάθε διαφορετικό ερώτημα άνοιγε νέο θέμα γιατί έτσι είναι ευκολότερο σε άλλα μέλη να αναζητούν τις απαντήσεις αν έχουν παρόμοιο πρόβλημα. Επίσης (αυτό αφορά προηγούμενα θέματα που έχεις ανοίξει) αν σε κάποιο θέμα σου έχει δοθεί λύση, δίνε μία απάντηση ότι λύθηκε ή ότι δεν λύθηκε για να γνωρίζουν και τα άλλα μέλη αν η λύση λειτούργησε για το συγκεκριμένο πρόβλημα. Αν το θέμα έχει λυθεί πρόσθεσε και στον αρχικό τίτλο του θέματος σου [Λύθηκε].
#509
Αυτό είναι το αρχείο success
Έβαλα και την λύση στο θέμα που είπες!
// Text
$_['text_customer'] = '<p>Η παραγγελία σας <a href="%s">#%s</a>...
$_['text_guest'] = '<p>Η παραγγελία σας #%s ...
...
...
#512
Δεν ποστάρουμε περιεχόμενο από εμπορικά extensions.

Έχεις βάλει επιπλέον %s στα:
Η παραγγελία σας <a href="%s">#%s</a>
Η παραγγελία σας #%s

Γεια σας. Χρησιμοποιώ το OC 3039 με το Journal και[…]

Πολύ καλά κάνεις και το λες, εννοείτε ότι χρειάζετ[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!