OpenCart-Hellas 

Η Ελληνική κοινότητα υποστήριξης του Opencart

Θέματα που αφορούν διαδικασίες εγκατάστασης / αναβάθμισης της εφαρμογής.
#5457
Καλημέρα forum. Εγκατέστησα μια καθαρή έκδοση 3 και έκανα προσπάθειες εξαγωγής προϊόντων, πελατών κ.α. απο την 1.5. Δοκίμασα 2 διαφορετικά πρόσθετα αλλά οταν πήγαινα να κάνω εισαγωγή μου πετούσε error.

Σκέφτηκα μήπως εφταιγε το γεγονός οτι ήταν διαφορετικά τα πρόσθετα εξαγωγής/εισαγωγής, οπότε έψαξα και βρήκα ενα πρόσθετο που είχε έκδοση και για 1.5 και για 3. Πάλι εκανα εξαγωγή προϊόντων αλλα στην εισαγωγή μου πεταξε καποιο error.

Τώρα δε θυμάμαι τα error μιας και πανε μερες και δεν τα κατέγραψα απο τα νευρα μου.

Υπάρχει κάτι δοκιμασμένο που να δουλευει; Έστω κατηγορίες και προϊόντα να εξάγουμε γιατι δε παλευεται το πράγμα. :(
#5458
Καλησπέρα,
Δοκίμασες το Excelport;
#5461
Ναι
#5463
Δε παίζει να μου πληρώσουν αυτο το ποσό μονο για το πρόσθετο. Κι αν δε δουλεψει κι αυτο τι κάνουμε μετά; πως θα πεισω τον Developer οτι δε λειτουργεί για να παρω τα χρήματα μου πίσω; Κατι σε λειτουργικό free θα βοηθούσε.
#5466
Το πιο λογικό είναι να πείσεις τον πελάτη ότι δεν χάθηκε ο κόσμος αν πληρώσει ένα κατοστάρικο παραπάνω.

Καλησπέρα στην ομάδα, θέλω να ρωτήσω το εξής: Σε O[…]

Σας ευχαριστώ πολύ για την απάντηση, σκεφτείτε η ε[…]

Έλεγξε αν έχεις πολύ μεγάλα αρχεία εικόνων και αν […]

Κάνε ένα restart τον σερβερ. (βασικα την λειτουργι[…]

Πριν ζητήσετε βοήθεια στο φόρουμ, παρακαλούμε ελέγξτε αν υπάρχει έτοιμη λύση στο OpenCart Extension Marketplace!